Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przez wushu do trzeźwości

W sobotę, 23 czerwca, wystartował projekt pod nazwą „Przez wushu do trzeźwości”, skierowany do dzieci, w szczególności z niezamożnych rodzin oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, a także do rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Projekt przewiduje również organizację warsztatów dla młodzieży z upośledzeniem sensomotorycznym. Potrwa do 19 września.

Fot. pixabay.com

Co to jest wuschu?

Wushu – znane bardziej pod nazwą kung fu – to starożytna sztuka walki. W Polsce ta dyscyplina sportu kojarzona jest głównie z chińskich filmów akcji, z takim aktorami jak Bruce Lee, Jacke Chan czy Jet Li.

Kung fu oznacza osiągniecie wysokiego poziomu w jakiejś dyscyplinie (niekoniecznie sztukach walki, może to być np. taniec czy gotowanie). Natomiast wushu oznacza sztukę wojenną i jest związane tylko z tym sportem walki (wu – wojna, shu – sztuka). Wushu łączy w sobie taniec, akrobatykę i sporty walki, jest uprawiane przez dzieci i młodzież ale również przez osoby dorosłe czy starsze, a w szczególności najbardziej rozpoznawalna forma, czyli taiji.

Projekt realizowany będzie w trzech lokalizacjach. Będą to:

  • park nad zalewem nowohuckim przy ul. Bulwarowej – w każdą środę w godz. 18.30–19.30 (w przypadku złej pogody zajęcia mogą odbywać się w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 42, na os. Strusia)
  • Dworek Białoprądnicki – w poniedziałki oraz piątki w godz. 16.00–18.00
  • hala sportowa w Gimnazjum w Luborzycy – od poniedziałku do piątku w godz. 10.00–16.00.

Podsumowaniem zajęć będzie wspólna impreza sportowa dla wszystkich uczestników zajęć.                                  

Zajęcia z wushu przeznaczone są przede wszystkim dla ludzi młodszych – ze względu na wymagania fizyczne, ale z dużym powodzeniem uprawiają tę dyscyplinę ludzie dorośli. Zajęcia prowadzone będą przez utytułowanych zawodników i trenerów Krakowskiej Szkoły Wushu i są bezpłatne. Projekt jest organizowany przez Krakowską Szkołę Wushu, a współfinansowany przez Gminę Miejską Kraków.

Więcej informacji o Wushu jako dyscyplinie, o klubie oraz o samym programie znajduje się na stronie: www.ksws.pl

pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-06-24
Data aktualizacji: 2018-06-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź