Komunikat archiwalny

Nowe nawierzchnie na ulicach

Na przełomie sierpnia i września ulica: Lea – na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Młodej Polski, Orlich Gniazd, Nowohucka zyskają nowe nawierzchnie.

Nowe nawierzchnie na ulicach
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

We wtorek, 10 lipca rozpoczęły się prace remontowe na ul. Lea. W ramach prowadzonych robót jezdnia zyska nową nawierzchnię, dodatkowo odnowione będą chodniki. Prace na tej ulicy będą prowadzone na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Młodej Polski. Najpierw wykonany zostanie remont chodnika po stronie południowej, następnie po stronie północnej, później wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni.

W trakcie wykonywania nawierzchni wprowadzone zostaną połówkowe zamknięcia jezdni Planowany termin wykonania zadania to koniec sierpnia.

W środę, 11 lipca rozpoczyna się remont ul. Orlich Gniazd. W pierwszej kolejności będą remontowane chodniki i zatoki postojowe, a następnie zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni. W trakcie prac związanych z wymianą nawierzchni wprowadzone zostaną zawężania. Planowany termin zakończenia remontu to również koniec sierpnia tego roku.

W planach jest również remont na ul. Nowohuckiej – na odcinku od ronda 308 Dywizjonu do mostu na Wiśle. Obecnie został on wstrzymany ze względu na awaryjne prace w al. Pokoju wykonywane przez MPEC. Do czasu ich zakończenia remont ul. Nowohuckiej się nie rozpocznie. Szacunkowy koszt remontu to 2,5 mln zł.

Tagi: ZIKiT, remonty

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także