Komunikat archiwalny

Najsmaczniejszy letni festiwal Krakowa!

Od 15 do 19 sierpnia, już po raz szesnasty, na Małym Rynku odbywa się Festiwal Pierogów. Oprócz kilkudniowego ucztowania i warsztatów kulinarnych na uczestników czeka tradycyjnie program artystyczno-muzyczny.

Najsmaczniejszy letni festiwal Krakowa!
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

W tym roku można spróbować pierogów z 15 różnych punktów gastronomicznych, które zawalczą o dwie nagrody: przyznawaną przez jurorów statuetkę św. Jacka z pierogami oraz nagrodę publiczności - statuetkę Kazimierza Wielkiego. Znając gusta uczestników po poprzednim festiwalu organizatorzy postanowili poświęcić w tym roku konkurs główny pierogom ruskim, publiczność natomiast będzie mogła głosować na dowolne pierogi.Na najlepszego pieroga będzie mógł zagłosować każdy, kto 17 sierpnia odwiedzi Mały Rynek, skosztuje oferowanych produktów i wypełni kupon konkursowy. Głosowanie potrwa do godziny 18. Laureatów obu konkursów poznamy 19 sierpnia w samo południe.

Każdego z festiwalowych dni wszyscy, którzy odwiedzą Mały Rynek będą mieli niezwykłą przyjemność nie tylko zjadać, ale też lepić pierogi na warsztatach odbywających się na scenie. O 11.00, 13.00 i 15.00 odbywać się będą darmowe warsztaty lepienia pierogów – sztuki dla jednych łatwej, dla innych trudnej, lecz dla wszystkich – satysfakcjonującej i pysznej w efektach.

Przez pięć festiwalowych dni nie zabraknie także koncertów krakowskich zespołów prezentujących różne muzyczne stylistyki:

  • W piątek, 17 sierpnia o godz. 19.00 wystąpi dobrze znana wszystkim Kapela Hanki Wójciak z energetycznym repertuarem folkowym,
  • W sobotę, 18 sierpnia o godz. 19.00 zagra Cheap Tobacco,
  • W niedzielę, 19 sierpnia o godz. 19:00 natomiast - Lazy Swingers Band.

Organizatorami Festiwalu są: Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Krakowska Kongregacja Kupiecka.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także