Komunikat archiwalny

Kurdwanów powitał jesień

W sobotę i niedzielę, 1 i 2 września, po raz 25. mieszkańcy południowej dzielnicy Krakowa bawili się na corocznym festynie „Jesień Kurdwanów 2018”. Na scenie wystąpili m.in.: grupa VOX, Ala Boncol & Koalicja, Boba Jazz Band i Modern Talking Imitation. Festyn, w tym roku jubileuszowy, tak, jak i w latach poprzednich, honorowym patronatem objął prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski. W wydarzeniu wziął udział Andrzej Kulig, zastępca prezydenta miasta Krakowa ds. polityki społecznej, kultury i promocji miasta.

Kurdwanów powitał jesień
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Festyn jest niezwykle popularny, każdego roku integruje mieszkańców osiedla oraz przyciąga gości z innych rejonów Krakowa. W sobotę na boiskach Orlika przy ul. Bujaka 15 spotkali się miłośnicy zwierząt na wystawie i konkursie psów rasy mieszanej „Cztery łapy”, połączonych ze zbiórką karmy dla podopiecznych ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Krakowie. Potem, zgodnie z wieloletnią tradycją, na boisku rozegrano mecz piłkarski drużyn Oldboje Kurdwanowa i KS Wróblowianki.

W niedzielę na terenie parku odbyła się część artystyczna festynu, na scenie wystąpili: grupa VOX, Ala Boncol & Koalicja, Boba Jazz Band, Modern Talking Imitation, Miejska Orkiestra Dęta Andropol, Zespół Pieśni i Tańca Krakowiak i Chór Lutnia Krakowska. Swoje umiejętności taneczne prezentowali Flash Duo oraz wykonawcy relaksacyjnego tańca zumba. Na estradzie będzie też konkurs „25 lat Festynu Jesień Kurdwanów”.

Nowością tegorocznego święta były mistrzostwa Kurdwanowa w podnoszeniu sztangi. Tradycyjnie przeprowadzana została także akcja krwiodawstwa, od 20 lat organizowana przez Hutniczy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krakowie.

 

Jesień Kurdwanów

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także