Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Poniedziałek w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!

Nareszcie jest! Wrzesień! A z nim powakacyjna, bogata oferta kulturalna. Gdy już przywitacie się z kolegami ze szkolnej ławy i wrócicie do pracy po urlopie, zachęcamy do spędzenia tego wciąż wakacyjnie ciepłego wieczoru w teatrze, kinie lub sali koncertowej. Zajrzyjcie do naszego rozkładu jazdy i zaplanujcie miło wieczór.

Fot. materiały prasowe Teatr 74

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygranie książek oraz biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

W dzień inauguracji roku szkolnego w Warsztacie przy ul. Zabłocie 9a odbędzie się niezwykły koncert WITAJ Szkoło /!. O godz. 20.00 wystąpią Dojrzałe Kobiety (poetic slowcore, Warszawa), Torpur (goblin punk, Kraków) i Laxity (egg punk, Kraków). Jak zapewniają organizatorzy koncert napełni uczestników pozytywną energią, w celu łatwiejszego zdobywania wiedzy przez najbliższe 10 miesięcy.

Dla miłośników muzyki klasycznej w Filharmonii Krakowskiej przy ul. Zwierzynieckiej 1 odbędzie się kolejna odsłona projektu Haydn extreme - symfonicznego przedsięwzięcia Capelli Cracoviensis na historycznych instrumentach. Usłyszymy Symfonię nr 18 G-dur, Luigi Boccherini Symfonia op. 12 nr 4 d-moll (La Casa del Diavolo), Symfonię nr 17 F-dur oraz Symfonię nr 16 B-dur. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

Pod Jaszczurami (Rynek Główny 8) zaprasza na „Elektrę” Eurypidesa.To jedna z najmroczniejszych w wymowie tragedii greckich. Historia córki Agamemnona opętanej nienawiścią do matki i żądzą zemsty od przeszło dwóch tysięcy lat nie pozostawia obojętnym. Zespół Teatru74 konfrontuje antyczny tekst z nowożytnymi, chrześcijańskimi pojęciami Miłosierdzia i przebaczenia, starając się zadać pytanie o miejsce miłości w świecie ogarniętym nieustającą wojną. Spektakl prezentowany w ramach Nocy Teatrów rozpocznie się o godz. 19.00.

Podobno w miłości jak na wojnie – wszystkie chwyty dozwolone. Gorzej, jeśli miłosne potyczki stają się rozwodową walką na śmierć i życie, w której orężem są słowa: cięte riposty, zjadliwe szyderstwa, okrutne wyrzuty… W swym najnowszym spektaklu Eva Rysová wzięła na warsztat debiutancki poemat szwedzkiej literaturoznawczyni i feministki Ebby Witt-Brattström – napisany po głośnym rozwodzie pisarki z Horace’em Engdahlem – i przeprowadziła intymną, bolesną wiwisekcję związku w fazie rozpadu. W rolach głównych zobaczymy fenomenalny duet, a prywatnie aktorskie małżeństwo: Dominikę Bednarczyk i Radosława Krzyżowskiego. Premiera spektaklu „Miłosna wojna stulecia” o godz. 19.00 w Łaźni Nowej na os. Szkolnym 25.

Cheder Cafe przy ul. Józefa 36 zaprasza na spotkanie autorskie z Ewą Wojtowicz, autorką książki i profilu „Roślinny patrol”. To obszerny poradnik, atlas ponad sześćdziesięciu gatunków roślin uwzględniający informacje o toksyczności dla zwierząt oraz inspirujące spotkania z ludźmi. Dzięki książce „Roślinny patrol” spojrzysz na rośliny zupełnie z innej perspektywy i nauczysz się je czytać, a opieka nad nimi będzie dla ciebie czymś naturalnym i dostarczy ci wiele przyjemności! Sadź, pielęgnuj i patrz, jak rosną! Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00.

ARTzona Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 4 zaprasza na przegląd filmów animowanych „Poklatka – mali reżyserzy”. Podczas przeglądu zobaczymy wybrane filmy animowane zrealizowane podczas warsztatów filmowych dla dzieci Małej Animacji w ARTzonie w latach 2015-2018. Obędzie się także premierowy pokaz filmów edukacyjnych poświęconych zdrowemu odżywianiu pn. „Opowieści na talerzu” zrealizowanych w ramach kampanii „Zdrowe żywienie – mądre myślenie” w czerwcu 2018 r. w ARTzonie. Początek o godz. 18.00.

22 lipca 2011, kilka godzin po zamachu w Oslo, szaleniec otworzył ogień do obozowiczów na wyspie Utoya, zabijając 69 osób i raniąc ponad 100. Dramatyczną opowieść o najgorszym dniu w historii współczesnej Norwegii, w reżyserii Erika Poppe, autora głośnych filmów „Hawaje, Oslo” i „Zniknięcie” zobaczymy przedpremierowo o godz. 19.00 w kinie ARS na ul. Św. Tomasza 11. Film prezentowany był w Konkursie Głównym 68. MFF w Berlinie, gdzie zdobył nagrodę Jury Ekumenicznego.

Zobacz zwiastun:

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-09-03
Data aktualizacji: 2018-09-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź