Komunikat archiwalny

Z książką w plenerze

A gdyby tak zatracić się w lekturze na łonie natury? Niezwykłe historie, ciekawa fabuła - chwila zapomnienia, na wyciągnięcie ręki… Wystarczy w dniach 15-16 września odwiedzić „Rodzinny piknik z książką”, odbywający się w parku Jordana. Impreza plenerowa, przygotowana przez Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i Targi w Krakowie to świetna propozycja dla miłośników literatury, a zarazem amatorów spędzania wolnego czasu na powietrzu, z rodziną.

Z książką w plenerze
Fot. materiały prasowe

„Rodzinny piknik z książką” to nowa, otwarta dla wszystkich, impreza czytelnicza na kulturalnej mapie Krakowa, której organizatorami są: Miasto Kraków, Targi Książki w Krakowie oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe. Organizatorzy przygotowali szereg różnorodnych atrakcji, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Program został podzielony niejako na dwa bloki: część wystawową oraz część artystyczną.

W pierwszej - wystawowej - można zapoznać się z najnowszą ofertą wydawnictw z całego kraju. Przewidziane są również spotkania autorskie (m.in. z: Patrycją Filak, Andrzejem Śliwą, Andrzejem Burkietem, Asią Olejarczyk, Martą H. Milewską, Krzysztofem Niedźwiedzkim czy Adamem Studzińskim), które będą świetną okazją do uzupełnienia swoich bibliotek o egzemplarze z autografem ulubionych pisarzy.

Druga część - artystyczna - przewiduje liczne atrakcje dla najmłodszych. Wśród nich wspólne czytanie „Przygód kilka owcy i wilka”, „Małego Księcia” oraz „Lokomotywy”, warsztaty plastyczne, gry i zabawy. Wspólnie z Rabka Festival - Agencją Promocyjną OKO stworzą własne baranki-maskotki. Dodatkowo zorganizowane zostaną warsztaty plastyczne, inspirowane książką „Zwierzyniec: okazy wybrane”. Moc atrakcji i niespodzianek przygotował również Teatr Groteska oraz Tactic Games.

Swój program towarzyszący przygotował także Kraków Miasto Literatury UNESCO. Wśród najciekawszych wydarzeń warsztaty ilustratorskie z Anną Kaszubą-Dębską wokół premierowej książki „Poczet królowych polskich”, warsztaty komiksowe z Arturem Wabikiem, Smoczy Gród – warsztaty tworzenia smoków ze wszystkiego z Żywą Pracownią, czy znana i lubiana przez Krakowian akcja wymiany książek pod nazwą Drugie Życie Książki.

Rodzinny Piknik z Książką to wydarzenie o charakterze kulturalno - edukacyjnym. Organizatorzy chcą połączyć w niekonwencjonalny sposób przyjemne z pożytecznym. Zabawę i lekturę, która pozwala przenieść się w świat niesamowitych przygód, jest odskocznią od trosk i problemów życia codziennego, rozwija wyobraźnię, poszerza horyzonty oraz zwiększa kreatywność maluchów. To będą dwa dni pełne wrażeń. Tu nie ma miejsca na nudę!

Projekt finansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Pełen program towarzyszący.

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także