Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Poniedziałek w krakowskiej kulturze

Spotkania, dyskusje, koncerty i wyjątkowe pokazy filmowe. Poniedziałek w krakowskiej kulturze nie może być nudny. Oto nasz wybór najciekawszych wydarzeń – wybierz i skorzystaj.

Fot. materiały prasowe

Centrum Kultury Żydowskiej w ramach jesiennego programu „Baijt Chadasz” zaprasza na wykład prof. Andrzeja Chwalby i prezentację jego książki pt. „Legiony Polskie 1914-1918”. Początek spotkania o godz. 18.00 na ul. Meiselsa 17.

Również o godz. 18.00 w Multikinie rozpocznie się „Wystawa na ekranie”, czyli prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Dziś Canaletto i sztuka Wenecji. „Zaproszono cię do Pałacu Buckingham” – tak o filmie opowiada jego reżyser Phil Grabsky. Autor wcześniej nie zwiedzał Pałacu Buckingham i Zamku Windsor, ale dzięki pracy nad filmem inspirowanym przekrojową wystawą dzieł Canaletta zgromadzonych w królewskiej galerii stwierdził, że pokazać trzeba nie tylko rysunki i obrazy mistrza, ale i same pałace.

Akademia Muzyczna w Krakowie zaprasza do auli „Florianka” na ul. Basztowej 8 na kolejny koncert z cyklu „Mistrzowie i uczniowie”. Dziś o godz. 18.00 będziemy mogli posłuchać dzieł Zbigniewa Bujarskiego i Krzysztofa Pendereckiego, a także dokonań ich dawnych studentow: Michaela Gatonska, Karola Nepelskiego i Hyewon Lee. Koncert będzie poprzedzony spotkaniem z maestro Pendereckim.

W Krakowskim Forum Kultury na ul. Mikołajskiej 2 odbędzie natomiast spotkanie z Tadeuszem Kwintą, który w rozmowie z Wacławem Krupińskim opowie o Krzysztofie Litwinie – polskim aktorze, grafiku, malarzu, jednym z pierwszych autorów i aktorów kabaretu Piwnica pod Baranami, a także autorem muzyki pierwszego hymnu Piwnicy. Początek spotkania o godz. 18.00.

Czyje dziedzictwo należy chronić i kto powinien o tym decydować? Czy slumsy w krajach Trzeciego Świata mają jakąś wartość dla przyszłych pokoleń? Czy dziedzictwo to bardziej „rzecz” czy jej „znaczenie”? Międzynarodowe Centrum Kultury na Rynku Głównym 25 zaprasza na dyskusję z prof. Johnem Tunbridge’m – jednym z pionierów badań nad dziedzictwem kulturowym i niekwestionowanym klasykiem myśli heritologicznej. Okazją do spotkania, które także rozpocznie się o godz. 18.00, jest książka pt. „Zmiana warty. Dziedzictwo na przełomie XX i XXI wieku”.

O godz. 18.30 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego rozpocznie się trzydziesty koncert charytatywny pt. „Granie na SZczekanie”. Na teatralnych deskach zobaczymy i usłyszymy m.in. Ewę Błachnio, Roberta Chojnackiego, Wojciecha Cugowskiego, Olę i Jacka Królików, Michała Kwiatkowskiego, Andrzeja Sikorowskiego, Andrzeja i Jacka Zielińskich i Renatę Żełobowską-Orzechowską. Całkowity dochód z koncertu i odbywającej się w jego trakcie licytacji przeznaczony zostanie dla zwierząt ze schroniska  w Krakowie.

Więcej propozycji kulturalnych na stronach internetowych serwisu karnet.krakow.pl.

pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-10-08
Data aktualizacji: 2018-10-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź