Szkoły wolne od smogu

Do 208 krakowskich samorządowych szkół podstawowych, liceów, techników i zespołów szkół trafi pyłochwytna zielistka Sternberga. Jako pierwsze zielony prezent dostały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Władysława Jagiełły na ul. Batalionu „Skała” AK 12. To druga odsłona akcji „Rośliny kontra smog”. W zeszłym roku objęła ona przedszkola.

Szkoły wolne od smogu
Fot. Bogusław Świerzowski

Akcja „Rośliny kontra smog” jest elementem krakowskiego programu walki o czyste powietrze w mieście. W 2017 roku Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie kupiło 1023 zielistek Sternberga, które trafiły do 157 samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach na terenie miasta. Na początku 2018 roku 200 roślin, tym razem skrzydłokwiatów, dostarczono do Samorządowego Przedszkola nr 95 im. Kornela Makuszyńskiego na ul. Kościuszkowców 6.

W akcji, która właśnie się rozpoczęła, do szkół podstawowych i ponadpodstawowych trafi 9500 pyłochwytnych roślin. Zielistka Sternberga nie będzie tylko dekoracją – to roślina pod kilkoma względami wyjątkowa. Stwarza znacznie lepsze warunki do życia. Dzięki niej lepiej śpimy, oddychamy i minimalizujemy ryzyko wystąpienia chorób, bo pochłania rakotwórcze związki i neutralizuje trujące substancje. Co więcej, szybko adaptuje się do każdych warunków i jest mało wymagająca w uprawie.

 

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także