Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kulturalny plan na środę

Rozmowy o sztuce i komercji, slajdowisko z Himalajami w tle, filmy o włoskiej mafii i polskich narkomanach? A może sztuka Antoniego Czechowa lub inspirowana poematem Ebby Witt-Brattström? Lub koncerty: jubileuszowy, z poezją i sentymentem w tle? Wybór w kulturalnych wydarzeniach jest dziś ogromny!

Fot. materiały prasowe

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygranie książek oraz biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

W krakowskim klubie ZetPeTe w ramach jubileuszowej trasy z okazji 20-lecia istnienia zagra zespół COMA. Trasa jest wyjątkowa, ponieważ zespół zdecydował, że chce zagrać koncerty w salach, które pozwolą być BLISKO publiczności, aby podziękować za ostatnie 20 lat. Początek koncertu o godz. 20.00.

Dla wielbicieli poezji mamy premierowy koncert barda polskiej piosenki - Tadeusza Woźniaka. Artysta obecny na scenie od 50 lat postanowił uczcić swój jubileusz wyjątkowym występem w oprawie symfonicznej. Koncert pod tytułem „Poezja zagrana symfonicznie” rozpocznie się w Nowohuckim Centrum Kultury o godz. 19.00.

Koncert wszechstronnie uzdolnionego, powszechnie lubianego aktora i piosenkarza, którego talent ujawnił się w Piwnicy pod Baranami – Jacka Wójcickiego odbędzie się w Dworku Białoprądnickim o godz. 18.00. Podczas koncertu „Sentymentalny świat” zobaczymy niepowtarzalną osobowość sceniczną, tworzącą kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show. Na skrzypcach akompaniował mu będzie Michał Chytrzyński.

Podobno w miłości jak na wojnie – wszystkie chwyty dozwolone. Gorzej, jeśli miłosne potyczki stają się rozwodową walką na śmierć i życie, w której orężem są słowa: cięte riposty, zjadliwe szyderstwa, okrutne wyrzuty… O godz. 19.00 w Teatrze Łaźnia Nowa zobaczymy „Miłosną wojnę stulecia” na podstawie poematu Ebby Witt-Brattström.

Znudzona dostatnim życiem Merteuil postanawia zabawić się losem młodej, niewinnej Cecylii. W tym czasie, jej przyjaciel i niegdysiejszy kochanek Valmont zakłada się z nią, że uwiedzie deklarującą przywiązanie do katolickiej moralności Tourvel… Spektakl inspirowany „Niebezpiecznymi związkami” Pierre'a Choderlosa de Laclos i „Madame de Sade” Yukio Mishimy zobaczymy o godz. 19.00 Pod Jaszczurami.

Na deskach Starego Teatru jeden z najzdolniejszych reżyserów współczesnego rosyjskiego teatru Konstantin Bogomołow zaadaptował młodzieńczą, odnalezioną przypadkiem już po śmierci Antoniego Czechowa „Sztukę bez tytułu”, nazwaną przez wydawców „Płatonow”. Spektakl rozpocznie się o godz. 18.00.

Pokaz jednego z ciekawszych filmów niezależnych traktujących o narkotykach. Film który jest tak bardzo polski (fantastyczny obraz kraju z przełomu lat 90 i 00) niebywale prawdziwy i dosadny. Film o którym można śmiało powiedzieć że jest wciągający… „Że życie ma sens” do zobaczenia o godz. 20.00 w Szajba w Krakowie, pl. Wolnica 9.

Włoski Instytut Kultury zaprasza na cotygodniowe spotkania z kinematografią włoską. Pokazy w oryginalnej wersji językowej. Napisy w języku włoskim dla niesłyszących. O godz. 19.00 „Suburra” w reżyserii Stefano Sollima. Gangster o pseudonimie "Samuraj"  planuje zamienić nadmorskie miasteczko na przedmieściach Rzymu we włoskie Las Vegas. W projekt postanawiają zaangażować się wszyscy lokalni mafiosi. Szybko okazuje się jednak, że plan nie jest taki prosty.

Księgarnia Bonobo zaprasza na slajdowisko z wędrówek po Nepalu. Zdjęcia i opowieści przedstawi Elżbieta Wichrowska-Janikowska, warszawianka, z zawodu prawnik, z zamiłowania podróżniczka, projektantka ogrodów, publicystka. Początek o godz. 19.00.

Spotkania „XXI wiek 21 razy” w Krakowskim Forum Kultury mają formę wykładu połączonego z dyskusją, dla którego punktem wyjścia jest jedno dzieło sztuki wykonanego po roku 2000. Tym razem o godz. 19.00 wyjdziemy od projektu jednego z najbarwniejszych artystów współczesnych, Jeff’a Koons’a. Czy Balonowa Wenus stworzona dla marki francuskiego szampana to jeszcze sztuka, czy już czysta komercja? A może takie rozgraniczanie w ogóle nie ma sensu?

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-10-24
Data aktualizacji: 2018-10-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź