Komunikat archiwalny

„Manifest” wg Stanisława Witkiewicza w KFK

Krakowskie Forum Kultury zaprasza w sobotę, 17 listopada, o godzinie 19:00, na kolejną odsłonę cyklu Scena Monodramu KFK. Listopadowa propozycja to „Manifest” wg S.I. Witkiewicza w wykonaniu Ziuty Zającówny.

„Manifest” wg Stanisława Witkiewicza w KFK
Fot. materiały prasowe

Monodram, nagradzany na festiwalach teatrów jednego aktora w Toruniu i Wrocławiu, jest próbą zmierzenia się z interpretacją Czystej Formy w teatrze. Oparty jest na tekstach Witkacego, wierszach oraz fragmentach dramatu „Kurka wodna” i prozy „Niemyte dusze”. Chce być zgodny z intencjami autora Czystej Formy, czyli sztuki jako panaceum na rozdarcie metafizyczne i kulturalne. Aktorka o niebywałym wprost temperamencie scenicznym i rozległym warsztacie artystycznym przeistacza się na oczach widzów z mężczyzny w uwodzicielską kobietę. Tańczy, śpiewa, jest mimem i gorylem, jest po prostu wieloznaczna.

Józefa Jamróz-Zając vel. Ziuta Zającówna – wykładowca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, reżyserka, laureatka nagród na międzynarodowych festiwalach teatralnych, aktorka-monodramistka, stypendystka Polsko-Amerykańskiej Fundacji Fulbrighta. Związana z amatorskim ruchem artystycznym jako jurorka festiwali teatralnych i konkursów recytatorskich.

Bilety do kupienia w kasie KFK na ul. Mikołajskiej 2 lub na stronie internetowej www.bilety.krakowskieforum.pl.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także