Komunikat archiwalny

Aga Zaryan w ICE Kraków rozpoczyna nową trasę koncertową

„High & Low” to pierwszy od pięciu lat album Agi Zaryan. Nowy, autorski materiał artystka będzie promować na piętnastu listopadowych koncertach w towarzystwie uznanych muzyków, którzy wzięli udział również w nagraniu albumu. Trasa „High & Low”, która obejmie największe miasta w Polsce, rozpocznie się 14 listopada koncertem w ICE Kraków.

Aga Zaryan w ICE Kraków rozpoczyna nową trasę koncertową
Fot. materiały prasowe

Album „High & Low” wypełniają w całości teksty wokalistki, a autorami kompozycji są cenieni muzycy oraz sama Aga Zaryan. W gronie kompozytorów znaleźli się pianista Michał Tokaj, który aranżował i współprodukował nominowany do Jazzowej Płyty Roku album „My Lullaby”, David Dorużka, czeski wirtuoz gitary, który współpracował z Agą Zaryan przy okazji wydanego nakładem Blue Note „Looking, Walking, Being”, jazzowy kontrabasista Dariusz Oleszkiewcz, który współtworzył „Picking Up Pieces”, a także m.in. sześciokrotny laureat Fryderyka, pianista i kompozytor Marcin Wasilewski.

Na trasie promocyjnej, która rozpoczyna się 14 listopada w ICE Kraków, Agę Zaryan wspierać będzie zespół uznanych muzyków, którzy brali również udział w nagraniu płyty. Oprócz wspomnianych Michała Tokaja oraz Davida Dorużki wokalistkę wesprą Sławomir Kurkiewicz, który jako członek Simple Acoustic Trio współpracował m.in. z Tomaszem Stańko, oraz portugalska gwiazda instrumentów perkusyjnych Pedro Segundo.

Trasa „High & Low” to koncerty w prestiżowych lokalizacjach: filharmoniach, salach teatralnych i koncertowych, które zagwarantują komfort słuchaczom. Warto przypomnieć, że występy Agi Zaryan – rozpoznawalnej w świecie wokalistki jazzowej, której reputacja sięga od Tokyo do Nowego Jorku – słyną z niepowtarzalnej atmosfery. Artystkę wyróżnia indywidualny styl i podejście do śpiewania; charakterystyczna lekkość frazowania oraz wyjątkowa barwa głosu.

Aga Zaryan otrzymała liczne ordery, nagrody i wyróżnienia, m.in. Gwiazdę Dobroczynności, Złoty Krzyż Zasługi, Róże „Gali” i Fryderyki, ośmiokrotnie wybierano ją także pierwszą damą polskiego jazzu w plebiscycie magazynu „Jazz Forum”.

Tagi: ICE, koncert

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
Kalendarz kulturalny
2019-04-18