Komunikat archiwalny

David Garrett wystąpi w TAURON Arenie Kraków

David Garrett ogłasza nową światową trasę koncertową, aby celebrować 10-lecie swojej pracy scenicznej. W ramach „Unlimited - Greatest Hits - Live” powróci do TAURON Areny Kraków. Koncert odbędzie się 4 października 2019 r.

David Garrett wystąpi w TAURON Arenie Kraków
Fot. TAURON Arena Kraków / materiały prasowe

Dzięki swojej pasji do muzyki udało mu się nie tylko stworzyć melodie pod nową publiczność, ale także dla muzyki klasycznej. Jego interpretacje rockowych hitów, takich jak „Purple Rain” czy „Smells Like Teen Spirit”, jego piękne wersje hymnów takich jak „Nothing Else Matters” czy „November Rain” oraz jego nowy spin na światowej sławy popowych hitach takich jak „Viva la vida” lub „Hey Jude”, a także aranżacje klasycznych melodii, takich jak V symfonia Beethovena czy „Clair de Lune” Debussy'ego, zapewniają pozytywnie ekstatyczne doznania, porywają tłumy.

W ciągu ponad dekady swojej międzynarodowej kariery David Garrett prześcigał się w ilości zagranych koncertów i sprzedanych biletów. Trasa „Explosive Live” sprzedała ponad 400 tys. biletów w 20 krajach. Paganini wśród gwiazd muzyki pop i Jimi Hendrix wśród skrzypków, David Garrett to „diabelski skrzypek” naszych czasów, międzynarodowa gwiazda, która zaciera granice między Mozartem i Metalliką.

Chwalony za pionierski trend współczesnej publiczności, a także za jego wyjątkowo wirtuozyjną grę. David, odnajduje się w każdej muzycznej roli, czy wykonuje najbardziej zawiłe kompozycje klasyczne z najlepszymi na świecie dyrygentami i orkiestrami czy gra najbardziej emocjonuje hity rocka stadionowego. Podziwiany przez miliony fanów na całym świecie sprzedał dotąd miliony biletów i zdobył 24 złote i 16 platynowych nagród w miejscach tak różnorodnych jak Hongkong, Niemcy, Meksyk, Tajwan, Brazylia, Singapur i wiele innych. Łączy charyzmę rocka z rodzajem wirtuozerii wrodzonej tylko u najlepszych instrumentalistów naszych czasów. 

Bilety na koncert są już w sprzedaży na eventim.pl.

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
Kalendarz kulturalny
2019-04-18