Komunikat archiwalny

Niezwykły konkurs na pocztówki z Krakowa

Urząd Miasta Krakowa zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 8 do 16 lat do udziału w konkursie plastycznym „Kraków – moje dziedzictwo”. Temat daje możliwość swobodnej, osobistej interpretacji, a nagrody są nietypowe – kapituła wybierze dziewięć najlepszych prac, na podstawie których zrealizowane zostaną prawdziwe pocztówki z miejskim logo i nazwiskiem autora. Trafią one, jako pamiątki, do uczestników XV Światowego Kongresu Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa, który odbędzie się w Krakowie w czerwcu 2019 r.

Niezwykły konkurs na pocztówki z Krakowa
Fot. Krakow Experience

Jednym z celów konkursu jest włączenie młodych krakowian w przyszłoroczne, ważne dla naszego miasta wydarzenie, jakim będą obrady 15. Światowego Kongresu OWHC (Organization of World Heritage Cities), zaplanowane na 2–5 czerwca 2019 r. Pod Wawel przyjadą przedstawiciele miast wielu historycznych z całego świata. Będzie to doskonała okazja nie tylko do wymiany międzykulturowej, ale i do promocji Krakowa. Zagraniczni goście otrzymają, jako upominki, pocztówki z Krakowa zaprojektowane przez najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Będą mogli je rozesłać do swoich rodzin i przyjaciół na całym świecie.

Na konkurs przyjmowane będą prace uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych, domów kultury itp. Przewidziano trzy kategorie wiekowe: 8–10 lat, 11–13 lat, 14–16 lat. Prace w formacie A5 mogą być wykonane dowolną techniką (farby, kredki, flamastry, ołówek itp.), niedozwolone są jednak technika kolażu i aplikacji (wyklejanki) oraz użycie programów komputerowych.

Dla zwycięzców we wszystkich kategoriach wiekowych przewidziana jest nagroda główna: realizacja pocztówki z Krakowa w oparciu o zwycięską pracę, z podaniem autora projektu, uzupełnioną o logo Krakowa i partnerów oraz dodatkowe nagrody w postaci dyplomu i upominku od prezydenta Krakowa.  Oprócz nagrody głównej przewidziano także wyróżnienia.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 15 lutego 2019 r. Nazwiska laureatów zostaną opublikowane na stronie Kraków Otwarty na Świat do 28 lutego 2019 r.

Organizatorzy zachęcają do kreatywności – namalowania swojego Krakowa i podzielenia się osobistym spojrzeniem na miasto, rodzinnymi wspomnieniami, ukochanymi zakątkami. Bo to wszystko też jest dziedzictwem.

Prace plastyczne można oddawać do 31 stycznia 2019 r. Można je dostarczyć lub przesłać na adres: Kancelaria Prezydenta, Biuro Współpracy Zagranicznej (pok. 309), pl. Wszystkich Świętych 3-4 31-004 Kraków.

Więcej informacji i regulamin

Tagi: dzieci, konkurs

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także