Konkurs plastyczny #KRAKÓWmojedziedzictwo

Zapraszamy krakowskie dzieci i młodzież w wieku od 8 do 16 lat do udziału w konkursie plastycznym #KRAKÓWmojedziedzictwo!

Konkurs plastyczny #KRAKÓWmojedziedzictwo
Fot. Krakow Experience

Konkurs ma na celu rozwijanie artystycznej wrażliwości i kreatywności w myśleniu o dziedzictwie kulturalno-historycznym Krakowa, a także promowanie naszego miasta w kraju i na świecie.

W dniach 2-5 czerwca 2019 r. w naszym mieście odbędzie się 15. Światowy Kongres Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa. Jego uczestnicy – przedstawiciele miast historycznych z całego świata – dostaną jako upominki „pocztówki z Krakowa”, które będą mogli rozesłać do swoich rodzin i przyjaciół na całym świecie. Chcielibyśmy, by były to obrazki narysowane przez młodych krakowian, prezentowały piękno naszego miasta i kreatywność jego mieszkańców. Kartki będą podpisane nazwiskiem autora!

Na konkurs przyjmowane są prace uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych, domów kultury itp. Prace będą oceniane w kategoriach wiekowych: 8-10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat.

Prace - w formacie A5 - mogą być wykonane dowolną techniką (farby, kredki, flamastry, ołówek itp.). Na Konkurs nie będą przyjmowane prace wykonane techniką kolażu i aplikacji (wyklejanki), przygotowane przy użyciu programów komputerowych lub przy pomocy osób trzecich.

Zachęcamy młodych krakowian do namalowania swojego Krakowa, do podzielenia się osobistym spojrzeniem na historyczną stolicę Polski – symbol jego dziedzictwa, jedno z pierwszych miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a równocześnie ośrodek akademicki i nowoczesnych technologii. Kraków pięknieje z każdym rokiem, obserwujemy jak zdobywa kolejne wyróżnienia i prestiżowe tytuły na arenie międzynarodowej, jest też najbardziej rozpoznawalnym wśród polskich miast. Przybywa mu zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających. Ale jest też naszą małą ojczyzną, pełną  rodzinnych wspomnień, interesujących historii i urokliwych zakątków, gdzie mamy szczęście żyć. Podzielmy się tym, co jest naszym dziedzictwem.

Prace plastyczne, wraz z ww. informacjami prosimy w terminie do 31 stycznia 2019 r. dostarczyć lub przesłać na adres:

Kancelaria Prezydenta, Biuro Współpracy Zagranicznej (pok. 309)
pl. Wszystkich Świętych 3-4
31-004 Kraków

Osobą do kontaktu z ramienia UMK jest p. Agata Mierzyńska, tel.: 12 616 1511, e-mail: krakow.swiat@um.krakow.pl

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się w REGULAMINIE

Obowiązek informacyjny w związku z RODO

Zapraszamy do udziału! Atrakcyjne nagrody i wyróżnienia!

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie