Aktualności

Austriacka misja gospodarcza w Krakowie

22 sierpnia 2019 r. wizytę u Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej i Komunalnej złożyli pan Karl Schmidt, obecny Radca Handlowy Ambasady Austrii oraz pan Konstantin Bekos, który obejmie to stanowisko z początkiem września.

Goście z Chin ponownie w krakowskim magistracie

W czwartek 22 sierpnia 2019 r. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Witold Kramarz  spotkał się z grupą specjalistów ds. opieki społecznej z szanghajskiego dystryktu Yangpu.

Już w ten weekend Piknik ukraiński w Parku Krakowskim

W niedzielę 25 sierpnia w Parku Krakowskim odbędzie się kolejna tematyczna edycja Pikniku Krakowskiego. Jak dotąd z sukcesem odbyły się edycje pikniku szkockiego, węgierskiego, norymberskiego, francuskiego, retro, sportowego, wielokulturowego, przyszła więc pora na kolejną: Piknik Ukraiński!

René Goscinny i jego bohaterowie w Bibliotece Kraków

28 sierpnia, w Światowym Dniu Publicznego Czytania Komiksów, zapraszamy na wernisaż wystawy pt. „René Goscinny i jego bohaterowie”.

45 lat Konsulatu Generalnego USA w Krakowie

W sierpniu br. Konsulat Generalny USA obchodzi 45. rocznicę otwarcia swojej placówki w Krakowie. Z tej okazji zaprosił mieszkańców oraz turystów do wspólnego świętowania w wyjątkowy sposób - przejażdżką „Świątecznym tramwajem” wokół Plant.

KONKURS - Pomóż nam nazwać prezent dla partnerskiego Edynburga i odwiedź szkocką stolicę!

W 2017 r. Kraków otrzymał od swojego szkockiego partnera – Edynburga – wyjątkowy prezent: oryginalny projekt krakowskiego tartanu wpisany do oficjalnego rejestru szkockich krat. W przygotowanie propozycji projektów i wybór najlepszego zaangażowani byli edynburscy designerzy i mieszkańcy miasta. Wyselekcjonowana krata została uroczyście przekazana Prezydentowi Krakowa przez Lorda Provosta Edynburga i stała się jednym z symboli naszego miasta.

40 lat partnerstwa Krakowa i Norymbergi

Już od 40 lat istnieje umowa partnerska pomiędzy miastami Kraków i Norymberga. Z tej okazji w naszym mieście przez cały weekend odbywały się jubileuszowe uroczystości.

OWHC bardzo polskie!

Po wielkim sukcesie Krakowa, który był gospodarzem bardzo wysoko ocenianego XV Światowego Kongresu Organizacji Miast Dziedzictwa Światowego, nasze miasto uzyskało miejsce w Radzie Dyrektorów OWHC, a prezydent Krakowa został prezydentem OWHC, teraz Warszawa została wyróżniona przez tę organizację. Zostanie nową siedzibą Sekretariatu Regionalnego Europy Środkowej i Wschodniej OWHC. 

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie