Aktualności

Kraków solidarny i kolorowy. Podziękowania za akcję podświetleń

Gdy granice państw są prewencyjnie zamknięte, a ich obywatele – odgrodzeni od siebie restrykcjami kwarantanny, ważny staje się każdy gest solidarności, który konsoliduje międzynarodową społeczność i podtrzymuje ją na duchu. W geście solidarności z państwami najbardziej dotkniętymi pandemią COVID-19, Kraków zorganizował serię podświetleń obiektów miejskich w barwach narodowych tych krajów. W dniach 26, 27 i 30 marca Tauron Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków i kładka o. Bernatka wyświetlały flagi Włoch, Hiszpanii, Francji, Niemiec, USA i Wielkiej Brytanii.

Kultura w czasach kwarantanny. Odcinek 4

Gdy nerwy są zszargane z powodu zamknięcia w czterech ścianach z powodu pandemii, warto podłączyć się online do dobrej muzyki! - przekonuje miasto Lipsk. W kolejnym odcinku naszego cyklu kulturalnego przedstawiamy muzyczne propozycje na weekend i nie tylko, które wprowadzą Was w nastrój refleksji, ale też – pomogą się zrelaksować.

ISK Reads Books! Nowa inicjatywa dla dzieci

International School of Kraków uruchomiło skierowany do dzieci projekt „ISK Reads Books”. W obecnych trudnych okolicznościach, to świetny sposób na podzielenie się pasją czytania, doskonalenie języka angielskiego i pobudzenie poczucia wspólnoty.

Kraków podziękował polskiej służbie zdrowia

Kolejny tydzień przyniósł kolejne zaostrzenia sanitarno- epidemiologiczne, w związku z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i wywoływanej przez niego choroby COVID-19. W tym trudnym czasie, który od wszystkich wymaga samodyscypliny i mobilizacji, Kraków szczególnie docenia codzienną pracę polskich lekarzy, pielęgniarek i ratowników. 2 kwietnia, w godz. 19.30-21.30 TAURON Arena Kraków wyświetlała napis "Kraków dziękuje polskiej służbie zdrowia".

Koronawirus – najważniejsze numery telefonów

Poniżej zebraliśmy najważniejsze numery telefonów, o które w obecnej sytuacji mieszkańcy Krakowa pytają najczęściej.

Przeczytaj i podaj dalej!

W obliczu zaistniałej sytuacji epidemicznej związanej z koronawirusem każdy chce być na bieżąco. Nie sposób jednak nadążyć za kolejnymi informacjami, nie mówiąc już o selekcjonowaniu tematów. Z myślą o mieszkańcach Krakowa przygotowano specjalne wydanie dwutygodnika miejskiego „Kraków.pl”.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie