Aktualności

Instalacja GABINET w 100-lecie filmu Gabinet doktora Caligari

Od 20 października do 10 listopada w Muzeum Inżynierii Miejskiej można oglądać instalację GABINET powstałą z okazji 100-lecia filmu "Gabinet doktora Caligari". Na wydarzenie zapraszają: Instytut Goethego, Dom Norymberski w Krakowie oraz MIM.

Uroczystość odsłonięcia symbolu Drogi św. Jakuba

29 października, o godz. 13.00, odbędzie się uroczyste odsłonięcie symbolu Drogi św. Jakuba w Krakowie. Obelisk zostanie posadowiony w ogrodzie zakonu Franciszkanów z widokiem na Okno św. Jana Pawła II. W odsłonięciu udział wezmą udział m.in. Prezydent Miasta Krakowa, Ambasador Hiszpanii w Polsce, Przedstawiciel Rządu Galicji, przedstawiciele zakonu Franciszkanów w Krakowie, krakowski korpus konsularny.

Warto mieć przyjaciół. 40 lat partnerstwa Krakowa i Norymbergi

Norymberga od stuleci bliska jest Krakowowi i od stuleci obecna jest w jego życiu. W XIV wieku połączyły nas szlaki handlowe, a w ślad za rozwojem współpracy gospodarczej do Krakowa przybyli norymberscy artyści. Dzięki wspólnym kontaktom Bazylika Mariacka wzbogaciła się o unikatowy w skali świata Ołtarz stworzony przez Wita Stwosza, a Wawel we wspaniałe freski Hansa Dürera. Bogate doświadczenia z przeszłości stanowią mocną podstawę współczesnej współpracy, która obejmuje wszelkie możliwe środowiska, organizacje, a nade wszystko samych mieszkańców. Symbolem tych bliskich kontaktów są 2 wyjątkowe instytucje: Dom Krakowski w Norymberdze i Dom Norymberski w Krakowie.

Kraków zasadzi 25 tys. drzew z okazji Nobla dla Olgi Tokarczuk

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski w związku z przyznaniem literackiego Nobla Oldze Tokarczuk podjął decyzję o utworzeniu na terenie nowohuckich Kujaw Lasu Prawiek. Jest to forma uczczenia dorobku pisarki przez Kraków Miasto Literatury UNESCO. 29 października o godzinie 10.00 zapraszamy krakowian na wspólne sadzenie drzew. Wydarzenie będzie częścią odbywającego się w tym czasie w Krakowie Festiwalu Conrada.

Koncert w rocznicę stosunków dyplomatycznych Polski i Japonii

„Requiem Project Choir Japan” pod dyrekcją Susumu Ueda oraz muzycy Filharmonii Krakowskiej wystąpią w środę, 23 października w koncercie „Modlitwa o pokój” zorganizowanym z okazji setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Japonią i Polską. Koncert w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy ul. Augustiańskiej 7 rozpocznie się o godz. 19.30. Wstęp wolny.

Wyjątkowe wykonanie „Requiem” Mozarta w Krakowie

Już 19 października w Krakowie odbędzie się wyjątkowe wykonanie „Requiem d-moll” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Na koncercie w kościele ojców franciszkanów wystąpią klasyczne chóry ze Skandynawii, soliści i Krakowska Młoda Filharmonia pod batutą Tomasza Chmiela.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie