Komunikat archiwalny

„Balet o kawie”, czyli Cracovia Danza dzieciom

Już 10 i 11 grudnia w Teatrze Variete zaprezentowany zostanie „Balet o kawie” – jedno z najpopularniejszych przedstawień baletu Cracovia Danza. Spektakl będzie można obejrzeć w ramach akcji „Cracovia Danza dzieciom”.

„Balet o kawie”, czyli Cracovia Danza dzieciom
Fot. Ilja Van de Pavert / Balet Cracovia Danza

„Balet o kawie” do muzyki Jana Sebastiana Bacha to jedno z najpopularniejszych przedstawień baletu Cracovia Danza. Spektakl był wystawiany w wielu miastach Polski, a także za granicą. W 2014 r. został uhonorowany Złotym Słonecznikiem w kategorii muzyka. W grudniu przedstawienie zostanie wystawione dwukrotnie, specjalnie dla dziecięcej publiczności.

Spektakl w inscenizacji i choreografii Romany Agnel wpisuje się w tradycję wystawianych w XVII i XVIII wieku baletów o tematyce fantazyjnej i egzotycznej. Stworzony został na bazie kroków oraz figur tańca barokowego, a także elementów ówczesnej pantomimy. To pełne humoru przedstawienie w warstwie fabularnej nawiązuje do słynnej „Kantaty o kawie” Jana Sebastiana Bacha. W warstwie muzycznej spektaklu usłyszymy muzykę właśnie tego wielkiego barokowego kompozytora. Poza wspomnianą „Kantatą o kawie” zabrzmią jeszcze fragmenty jego suit orkiestrowych.

Tancerze występują w fantastycznych kostiumach, przedstawiających elementy serwisu do kawy, które swym kształtem przypominają m.in. słynną w XVIII wieku porcelanę drezdeńską.

Spektakle odbędą się w poniedziałek, 10 grudnia, o godz. 11 i we wtorek, 11 grudnia, o godz. 10.

Rezerwacje: tel.: 12 421 08 36, e-mail: pr@cracoviadanza.pl.

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także