Komunikat archiwalny

Za nami 71. kolędowa lekcja śpiewania

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zabrzmiały podczas 71. lekcji śpiewania pod hasłem „Kolędy do śpiewania po domach”. Wspólne kolędowanie odbyło się na Małym Rynku w niedzielę, 16 grudnia.

Za nami 71. kolędowa lekcja śpiewania
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Podczas tego wyjątkowego koncertu, w którym to widownia jest najważniejszym wykonawcą,  można było usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. W repertuarze znalazły się m.in.: „Bracia patrzcie jeno”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy śliczna panna”, Wśród nocnej ciszy” czy „Tryumfy króla niebieskiego”.

Kancelaria Prezydenta Krakowa przygotowała na tę okazję 2500 darmowych śpiewników pt. „Kolędy do śpiewania po domach”. Śpiewnik można było także pobrać na stronie internetowej Biblioteki Polskiej Piosenki.

- Co roku, niespełna tydzień przed świętami Bożego Narodzenia, spotykamy się w sercu Krakowa, by wspólnie kolędować i poczuć atmosferę świąt. Za moment Wigilia, pasterka i świąteczne dni, które spędzimy razem z najbliższymi. Lekcja śpiewania to znakomita okazja, by poćwiczyć przed kolędowaniem w domowym zaciszu – zachęcał do udziału w wydarzeniu prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Po zakończeniu koncertu przekazano tradycyjnie sześć choinek, które stanowiły dekorację sceny, do domów dziecka, domów pomocy społecznej i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Placówki zostały wytypowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie.

Organizatorami koncertu kolęd byli Miasto Kraków, Biblioteka Polskiej Piosenki i Fundacja Loch Camelot.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także