Komunikat archiwalny

Otwarcie odnowionej filii nr 23 Biblioteki Kraków

Zmieniony wystrój, całkowicie nowe wyposażenie, ok 7 tys. książek i kącik dla najmłodszych czytelników przy kominku – tak wygląda wyremontowana filia nr 23 Biblioteki Kraków, która zlokalizowana jest w budynku dawnej kuźni w Mydlnikach na ul. Balickiej 297.

Otwarcie odnowionej filii nr 23 Biblioteki Kraków
Fot. Biblioteka Kraków

W obiekcie, wpisanym do rejestru zabytków, od kilku dekad mieści się jedna z mniejszych placówek bibliotecznych (50 m). Z uwagi na niewielką powierzchnię w budynku zastosowana została technologia ogrzewania podłogowego, zasilanego gazem.

Kompleksowy remont obiektu, który od 1 stycznia 2017 r. jest jedną z 57 filii Biblioteki Kraków, poza wnętrzem objął do tej pory również wymianę okien, drzwi wejściowych i dachu, a także odnowę elewacji. Całkowity koszt remontu i wyposażenia w latach 2017-2018 wyniósł nieco ponad 400 000 zł.

Zwieńczeniem prowadzonych prac będzie zaplanowane na rok przyszły zagospodarowanie niewielkiego terenu zielonego wokół budynku i stworzenie tam kącika dla najmłodszych czytelników.

Warto dodać, że w połowie października Biblioteka Kraków uruchomiła nową placówkę (filia nr 3), ulokowaną w budynku dawnego Dworca Głównego PKP na pl. Jana Nowaka Jeziorańskiego. Na parterze tego obiektu, w którym znajduje się także administracja Biblioteki Kraków, czynna jest wypożyczalnia dla dorosłych i dla dzieci oraz czytelnia.

Adres:
ul. Balicka 297, Kraków

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także