Komunikat archiwalny

Muzyczne „Mosty między miastami”

Prawie 30 różnorodnych koncertów – od folkloru, przez chóralne wykonania kolęd i pastorałek, aż po repertuar zimowo-rozrywkowy – usłyszymy na Rynku Głównym od 14 do 17 grudnia. Rusza 20. edycja międzynarodowego projektu artystycznego „Mosty między miastami”. Co roku przed świętami Bożego Narodzenia do Krakowa przyjeżdżają zespoły folklorystyczne, wokalno-taneczne oraz soliści z Polski, Ukrainy i Słowacji, aby wspólnie z publicznością kolędować, śpiewać, tańczyć i składać sobie życzenia świąteczno-noworoczne.

Muzyczne „Mosty między miastami”
Fot. materiały prasowe

„Mosty między miastami” to projekt, który już na stałe wrósł w pejzaż przedświątecznego Krakowa. Od 20 lat młodzi artyści z Krakowa, Słowacji oraz Ukrainy spotykają się w grudniu w miastach partnerskich. Organizatorem projektu jest nieprzerwanie Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana.

Krakowskie koncerty odbywać się będą od 14 do 17 grudnia na Rynku Głównym, w zimowej, świątecznej atmosferze podczas Bożonarodzeniowego kiermaszu. Uroczystą inaugurację zaplanowano na sobotę, 15 grudnia, na godz. 12.00. Tego samego dnia o godz. 10.00 uczestnicy projektu spotkają się z przedstawicielami władz miasta w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa. Udział w tym spotkaniu oraz w inauguracji potwierdzili Konsul Generalny Słowacji i Konsul Generalny Ukrainy. Sobotnie występy rozpocznie zespół folklorystyczny „Dolina” z Bratysławy, później będzie można też usłyszeć gości z Ukrainy – zespół „Wiesnianka” z Domu Dzieci i Młodzieży w Rovnem.

W niedzielę cykl koncertów zainauguruje zespół wokalny z Węgier (o godz. 12:00), a wieczorem będzie można usłyszeć m.in. bałkański zespół wokalny Plave Ruže – to istniejąca od czterech lat grupa wykonująca przede wszystkim utwory pochodzące z obszaru południowej Słowiańszczyzny. Śpiewają zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie gitary, skrzypiec i darbuki. To niepowtarzalna okazja, aby usłyszeć bałkańskie utwory na żywo. W repertuarze znajdą się również słowiańskie kolędy.

Początek koncertów już w piątek, 14 grudnia! Szczegóły na plakacie:

afisz z programem

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także