Komunikat archiwalny

Cykl „Muzeum w mieście. Miasto w muzeum” w Krzysztoforach

W 2019 roku Muzeum Historyczne Miasta Krakowa obchodzi jubileusz 120-lecia istnienia. Jubileusz będzie okazja do szeregu wydarzeń specjalnych, które odbędą się w muzeum w tym roku. Jednym z nich będzie cykl wykładów „Muzeum w mieście. Miasto w muzeum”.

Cykl „Muzeum w mieście. Miasto w muzeum” w Krzysztoforach
Fot. materiały prasowe

Celem spotkań jest podzielenie się doświadczeniami z tworzenia kilku spektakularnych, muzealnych projektów europejskich. Wiedzę będzie można czerpać z samego źródła, ponieważ wykłady wygłoszą dyrektorzy polskich i zagranicznych muzeów miejskich.

Pierwszą prelekcję, pt. „Kompleksowa renowacja dawnego muzeum miejskiego: Przypadek Muzeum Historycznego we Frankfurcie nad Menem (2010–2018)”, wygłosi dyrektor frankfurckiego muzeum dr Jan Gerchow.

W okresie, który omówi dr Gerchow, historyczny kompleks budynków tworzących frankfurckie muzeum był gruntownie odnawiany. Tworzy go obecnie zespół zabytkowych obiektów, wzniesionych w przeciągu 800 lat. Uzyskanie nowej przestrzeni po renowacji obiektu pozwoliło na kompletne przemodelowanie go w nowoczesne Muzeum Historyczne Frankfurtu. Dzięki temu, muzeum otrzymało charakter muzeum partycypacyjnego, a więc poruszającego tematy dotyczące przeszłości, teraźniejszości i przyszłości przez pryzmat perspektywy mieszkańców.

Wykład odbędzie się w środę, 13 lutego, o godz. 17.00, w Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35).

Pełną listę wydarzeń związanych z jubileuszem Muzeum Krakowa można znaleźć na stronie www.mhk.pl.

Pokaż metkę
Autor: Monika Jagiełło
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także