Komunikat archiwalny

Jaka kładka na Żabińcu?

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie szuka wykonawcy wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji kładki łączącej ul. Żabiniec z ul. Langiewicza. Jego zadaniem będzie też uzyskanie decyzji o ustaleniu lokalizacji celu publicznego (ULICP).

Jaka kładka na Żabińcu?
Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich

Przypomnijmy: w celu zapewnienia bezpiecznego przejścia pomiędzy osiedlem Żabiniec a ul. Langiewicza i dalej do al. 29 Listopada, Miasto planuje wybudować kładkę w rejonie krzyżujących się linii kolejowej nr 100 Kraków Mydlniki–Gaj i magistrali nr 8 Warszawa–Kraków.

Warto wiedzieć, że rejon, gdzie miałaby powstać kładka jest wyjątkowo skomplikowany ze względów własnościowych. Między innymi problemy z możliwością pozyskania terenu pod budowę spowodowały, że proponowana w poprzednich latach koncepcja kładki stała się niemożliwa do wykonania. Dlatego w zeszłym roku ZIM podjął rozmowy z PKP PLK SA w celu uzyskania zgody na rozwiązanie alternatywne. – Mamy wstępną akceptację i warunki Kolei dotyczące naszej propozycji. Według przygotowanego przez nas pomysłu, przejście miałoby przebiegać po skarpie kolejowej pod wiaduktem w ciągu linii nr 8 Warszawa – Kraków, a następnie – za pomocą kładki – nad linią nr 100 Mydlniki-Gaj do ul. Langiewicza – informuje Łukasz Szewczyk, p.o. dyrektora ZIM w Krakowie.

Niedawno ZIM ogłosił zamówienie publiczne dotyczące przygotowania wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji dla przejścia i kładki pomiędzy os. Żabiniec a ul. Langiewicza. Konkretnie chodzi o wykonanie koncepcji budowy kładki z ul. Żabiniec do ul. Langiewicza w Krakowie wraz z dojściami dla pieszych, dojazdami dla rowerów, pochylniami dla niepełnosprawnych, odwodnieniem, oświetleniem oraz niezbędną infrastrukturą techniczną. Zadaniem wykonawcy będzie też przygotowanie materiałów niezbędnych do złożenia wniosku oraz uzyskanie w imieniu ZIM decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (ULICP) dla tego zadania.

Zgodnie z planem, Miasto jeszcze w tym roku chce pozyskać decyzje lokalizacyjną dla tego przedsięwzięcia. Pozwoli to na ogłoszenie przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie pozwoleń i budowę.

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA