Komunikat archiwalny

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Vargą w OKN

Już 24 maja w Bibliotece Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida odbędzie się spotkanie z pisarzem Krzysztofem Vargą – trzykrotnym finalistą Nagrody Literackiej Nike.

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Vargą w OKN
Fot. materiały prasowe

Krzysztof Varga urodził się jako syn Polki i Węgra. Ukończył studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Zawodowo związany z Gazetą Wyborczą jako redaktor działu kultury. Zadebiutował zbiorem opowiadań „Pijany anioł na skrzyżowaniu ulic”.

Wspólnie z Pawłem Duninem-Wąsowiczem stworzył słownik literatury najnowszej „Parnas bis. Literatura polska urodzona po 1960 r.”, razem z Pawłem Duninem-Wąsowiczem oraz Jarosławem Klejnockim opublikował antologię wierszy „Macie swoich poetów” . Jest także autorem tekstów większości piosenek na debiutanckiej płycie „Młodzi” zespołu Dr Misio.

Za tom prozy „45 pomysłów na powieść. Strony B singli” otrzymał Nagrodę Fundacji Kultury. Trzykrotny finalista Nagrody Literackiej Nike: za „Tequilę” w 2002, „Nagrobek z lastryko” w 2008 i „Gulasz z turula” w 2009. Ostatnia z tych publikacji w tym konkursie została wyróżniona przez czytelników.

W 2014 został odznaczony przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na os. Złotego Wieku 14 i poprowadzi je Babara Cygan. Początek o godz. 18.30. Wstęp jest oczywiście bezpłatny.

Szczegółowy program pozostałych wydarzeń biblioteki znajdziemy na stronie: www.biblioteka.kuznia.edu.pl.

OKN spotkanie Krzysztof Varga

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także