Komunikat archiwalny

Udany plan na kulturalny czwartek

Dziś, mimo słoty, zdecydowanie warto zajrzeć do krakowskich kin i teatrów. Czeka nas też wieczór z muzyką wybitnych kompozytorów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Udany plan na kulturalny czwartek
Fot. materiały prasowe

Przed południem warto ajrzeć do Kina Pod Baranami. W ramach cyklu „Baranki w pieluchach”, rodzice mogą zabrać ze sobą swoje pociechy na seans. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Dziś zpbaczymy film „Niedobrani”. Na ekranie pojawi się olśniewająca laureatka Oscara Charlize Theron i niepoprawnie zabawny Seth Rogen, w niekonwencjonalnej komedii o tym, że czasem najbardziej zgrane są niedobrane pary. Początek seansu o godz. 11.00.

Popołudnie przyniesie rozmowy o poezji! Spotkania z poetami, głośne czytanie wierszy oraz wykłady, które cyklicznie odbywają się w budynku Domu Mehoffera przy ul. Krupniczej 26, zyskały już grono sympatyków. Dziś o współczesnej polskiej poezji pisanej przez kobiety opowie dr Anna Marchewka. Usłyszymy też wiersze Anny Świrszczyńskiej, Małgorzaty Lebdy, Urszuli Zajączkowskiej, Julii Fiedorczuk i Agnieszki Wolny-Hamkało. Utwory przeczytają Kamila Klimczak i Kamila Pieńkos. Początek spotkania o godz. 17.00.

„Lato w Filharmonii. Galeria kompozytorów” to tytuł koncertu, który odbędzie się dziś w Filharmonii Krakowskiej. W programie znalazły się kompozycje Wojciecha Kilara, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Antonína Dvořáka, Georga Gershwina i Piotra Czajkowskiego. Repertuar wykona orkiestra Filharmonii Krakowskiej, wraz z sopranistką Magdaleną Łukaszek i barytonistą Stanisław Dudą. Dyrygować będzie Maciej Tarnowski. Początek koncertu o godz. 18.00.

Na teatralnej scenie Supernova przy ul. Gazowej 21 zobaczymy dziś teatralny debiut Mieszka Syca. „Osiem kobiet” to komedia o zachłanności, która drzemie w każdym człowieku. W sztuce osiem różnych od siebie kobiecych osobowości spotka się w tragicznych okolicznościach. Bohaterki zmierzą się ze swoimi słabościami w bogatym domu w stylu lat 70. XX wieku. Jak potoczy się ich historia, przekonamy się dziś o godz. 18.00.

Miłośnicy teatru Bolszoj powinni dziś zajrzeć do kina Kijów.Centrum! Na srebrnym ekranie zobaczymy retransmisję dzieła jednego z najwybitniejszych kompozytorów XX wieku – Dmitrija Szostakowicza. „Złoty Wiek” to jego pierwszy balet. Był on w latach 30-tych XX wieku przedmiotem ostrej krytyki, w końcu cenzura doprowadziła do zdjęcia go z afisza. Autor ostatecznie zmienił koncepcję, opracowując nowe libretto i przenosząc sztukę w inne realia. Jego dzieło zobaczymy dziś o godz. 18.30.

Więcej informacji na stronach internetowych „Karnetu”.

Tagi: kino, dzieci, teatr

Pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także