Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kulturalny poniedziałek w Krakowie

Początek ostatniego majowego tygodnia w Krakowie to spotkania z fotografią i historią architektury, dyskusje o poruszających wyobraźnię legendach i teatralna opowieść o miłości po trzydziestce. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Fot. materiały prasowe

W piątek rozpoczęła się kolejna edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie. Warto przy tej okazji wspomnieć, że imprezie towarzyszy nowa inicjatywa: Paperlust Photobook. Na wydarzenie, które potrwa do 14 czerwca, składają się trzy wystawy projektów z krajów Grupy Wyszehradzkiej. „Photobook. Storytelling” w siedzibie Fundacji Sztuki Nowej Znaczy Się to prezentacja bardzo osobistych niskobudżetowych publikacji, zazwyczaj o niewielkim nakładzie. Książki wyprodukowane przy większym wsparciu finansowym, wydane zarówno przez samych artystów, jak i domy wydawnicze, można zobaczyć na wystawie „Photobook. Asset” w Galerii i!. Z kolei ekspozycja „Photobook. Proces” w Galerii Nośna skupia się na aspektach produkcyjnych, na przykładzie prac Viktora Kopasza oraz Tomasza Łącznego, ukazując różne sposoby i fazy tworzenia książki artystycznej.

W Klubie Dialogu Agora w nowohuckiej księgarni NOWA na os. Zgody 7 odbędzie się dziś spotkanie pt. „Wybrane aspekty opowieści o świętym Graalu”. Klub jest otwarty na wiele tematów, a historia świętego Graala rozpala wyobraźnię zarówno pasjonatów historii, mitów i legend, jak i tajemnic dziejów ludzkości. Zaciekawionych tematem z pewnością będzie wielu! Początek spotkania o godz. 16.00.

„Dwoje na huśtawce” to spektakl gościnny w wykonaniu Anny Dereszowskiej i Mikołaja Roznerskiego, który zobaczymy dziś popołudniu w teatrze Bagatela, na Scenie Głównej przy ul. Karmelickiej 6. Bohaterami sztuki jest dwoje trzydziestolatków pochodzących z różnych środowisk, różnych miast, mających za sobą małżeństwa i romanse. Co wyniknie z takiego spotkania? Wielka miłość, czy prozaiczne rozczarowanie? Spektakl w reżyserii Jerzego Gudejko zobaczymy o godz. 16.00.

Dziś Goethe Institut rozpoczyna cykl spotkań z okazji 100-lecia powstania szkoły Bauhaus, która zapoczątkowała rewolucję w architekturze i wzornictwie. „Elementy architektury. Bauhaus” zainauguruje wykład prof. Jeana-Louisa Cohena pt. „Bauhaus East, Bauhaus West: oddziaływanie na Moskwę i Paryż”. Wykład odbędzie się w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego. Do zobaczenia o godz. 18.00!

Więcej informacji na stronach internetowych „Karnetu”.

 

 

pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-05-27
Data aktualizacji: 2019-05-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź