Komunikat archiwalny

Koncerty promenadowe w altanie na Plantach

Od 28 czerwca altana na Plantach od strony ul. Westerplatte na odcinku pomiędzy ul. św. Tomasza a Basztową będzie tętniła kulturalnym życiem. A to wszystko za sprawą weekendowych potańcówek i koncertów.

Koncerty promenadowe w altanie na Plantach
Fot. Krakowskie Forum Kultury

W każdy piątkowy wieczór, w godzinach 19.00–21.30, Krakowskie Forum Kultury zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy na Potańcówkach. Najlepsze szkoły tańca w Krakowie zaprezentują wówczas swoje umiejętności podczas krótkich pokazów, a następnie zaproszą do wspólnego tańca. W letnie wieczory zatańczymy m.in. Kmita Swing, Szkoła Tańca Sempre, Szkoła Level Up, a także Lunar Dance.

Sobotnie przedpołudnia to czas zarezerwowany dla najmłodszych. Już o godz. 11.00 organizatorzy przygotowali koncerty, spektakle i ciekawe, angażujące zabawy. W programie znajdą się m.in. spektakl teatralny Robot i Motyl w wykonaniu Teatru Figur, najpopularniejsze utwory muzyki filmowej ze znanych filmów, seriali i bajek. Na jeden dzień najmłodsi przeniosą się do magicznego świata Disneya! Nie zabraknie również wydarzeń edukacyjnych.

W każdą niedzielę, o godz. 15.00 do altany zawitają koncerty uznanych artystów. Tutaj repertuar również będzie bardzo różnorodny. Pojawi się muzyka etniczna i folkowa, tradycyjnie zaśpiewają legendarni artyści Piwnicy pod Baranami. W Roku Moniuszkowskim nie zabraknie też najpiękniejszych utworów wybitnego kompozytora – Stanisława Moniuszki. Dodatkowo będzie to muzyczna uczta dla miłośników jazzu, muzyki klasycznej, sakralnej, klezmerskiej i wielu innych gatunków.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Koncerty Promenadowe

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także