Komunikat archiwalny

Puchar Prezydenta Miasta Krakowa w slalomie kajakowym

W ten weekend – od 22 do 23 czerwca – na torze kajakarstwa górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA przy ul. Kolnej 2 w Krakowie odbywają się Międzynarodowe Zawody w Slalomie Kajakowym o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.

Puchar Prezydenta Miasta Krakowa w slalomie kajakowym
Fot. materiały prasowe

Puchar Prezydenta Miasta Krakowa to cykliczna impreza, której ogólnopolska skala wpisuje się promocję Krakowa jako ośrodka dysponującego odpowiednią infrastrukturą do realizacji zawodów w kajakarstwie górskim.

W tegorocznej edycji zawodów wystartuje 163 zawodników z 15 krajów, w tym reprezentanci Polski do lat 23, z szóstą zawodniczką Mistrzostw Europy Aleksandrą Stach na czele. Poza nią, w C1K wystartuje Oliwia Jeleńska. W kajakach zobaczymy Edytę Rosiek i Julię Jeleńską wśród Pań, a u panów w K1M wystąpią Jakub Brzeziński i Wiktor Sandera. W kanadyjkach mężczyzn z reprezentantów U23 zobaczymy Przemysława Nowaka i Szymona Zawadzkiego. Poza nimi będziemy mogli podziwiać zawodników z Kanady, USA, Australii, Nowej Zelandii, Czech, Słowacji, Niemiec i innych państw.

Puchar Prezydenta Miasta Krakowa w slalomie kajakowym to zawody z wieloletnia tradycją, pierwsze rozegrane zostały już w 2003 roku i od tego czasu odbywają się co roku.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. 

Wydarzenie jest współfinansowane przez Gminę Miejską Kraków.

Dodatkowe informacje oraz program imprezy są dostępne na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA.

Puchar Prezydenta Miasta Krakowa zawody

Pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA