Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Bliżej do budowy kładki na Żabińcu

Zakończyła się licytacja elektroniczna, która miała wyłonić wykonawcę kładki nad układem torów kolejowych na Żabińcu. Najkorzystniejszą ofertę zgłosiła firma projektowa D.A. – Projekt Biuro Projektów Dróg, Ulic i Mostów z Krakowa.

Fot. pixabay.com

Przypomnijmy, że zgodnie z planem, kładka dla pieszych i rowerzystów nad krzyżującymi się liniami kolejowymi  nr 8 Warszawa – Kraków oraz nr 100 Kraków Mydlniki – Gaj ma zapewnić bezpieczne połączenie piesze i rowerowe dla osób mieszkających na osiedlu Żabiniec z rejonem ulicy Langiewicza i aleją 29 Listopada.

W celu wyłonienia wykonawcy koncepcji przeprawy, Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie przeprowadził licytację elektroniczną. Do postępowania zaproszone zostały trzy firmy, które zgłosiły chęć rywalizowania o to zlecenie.

W zakończonej 25 czerwca licytacji najniższą ofertę złożyła firma projektowa D.A. – Projekt Biuro Projektów Dróg, Ulic i Mostów z Krakowa, która zaproponowała za przygotowanie koncepcji kwotę 135 tys. zł. Wkrótce ZIM podpisze umowę ze zwycięską firmą.

Zadaniem wykonawcy będzie wykonanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji budowy kładki łączącej ul. Żabiniec z okolicami ulicy Langiewicza i al. 29 Listopada w Krakowie, a także przygotowanie materiałów niezbędnych do złożenia wniosku oraz uzyskanie w imieniu ZIM decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (decyzji ULICP) dla tego zadania. Zwycięski projektant ma zaproponować kilka wariantów samej kładki, jak i obiektów towarzyszących. Koncepcja powinna przedstawiać jedynie rozwiązania, które są możliwe do wykonania oraz które posiadają akceptację rozwiązań konstrukcyjnych i lokalizacji ze strony właścicieli i zarządców terenów na których są usytuowane oraz gestorów siec.

Zgodnie z planem, wykonawca będzie miał sześć miesięcy od podpisania umowy na opracowanie dokumentów i złożenie wniosku o ULICP.  Decyzja administracyjna powinna zostać wydana w pierwszej połowie 2020 roku.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-06-25
Data aktualizacji: 2019-06-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź