Komunikat archiwalny

Udany plan na kulturalny czwartek

Czwartek w Krakowie obfituje w ciekawe wydarzenia kulturalne! Zwiedzimy teatr od kuchni, poznamy tradycje krakowskie... Zapraszamy do lektury kulturalnego kalendarza na dziś!

Udany plan na kulturalny czwartek
Fot. materiały prasowe

Początek dnia to zwiedzanie gmachu Teatru im. Juliusza Słowackiego! Spotykamy się o godz. 11.00. przy pl. Św. Ducha 1, by wyruszyć na spacer po jednym z najpiękniejszych teatrów w Europie. Przedstawią jego barwną historię, opowiedzą o jego niezwykłej architekturze, o teatralnych obyczajach i zabiorą w miejsca normalnie dla widzów niedostępne. Zobaczymy m.in. westybul i foyer teatru, lożę cesarską,  kurtynę Henryka Siemiradzkiego.

To już dziś! W Krakowie zobaczycie malownicze tańce Lajkonika i nie uciekajcie przed razami jego buławy – przyniosą wam szczęście na cały następny rok! Początek pochodu to godz. 12.00 i siedziba Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Senatorskiej 1. Następnie Lajkonik będzie harcować na dziedzińcu sióstr norbertanek na Salwatorze, przewędruje ulicą Kościuszki, by powoli kierować się w stronę Rynku Głównego. Tam odbędzie się również występ baletu „Cracovia Danza” na scenie pod Wieżą Ratuszową i zespołu Wataha Drums. Szczegółowy program znajdziemy na stronie www.mhk.pl.

W ten słoneczny czwartek Krakowski Klub Podróżników zaprasza na kolejną odsłonę podróżniczych rozmów o zakątkach świata. Temat dzisiejszego spotkania brzmi „Tajlandia – państwo kontrastów”. Zarezerwujcie sobie co najmniej godzinę, bo rozmowy podróżników potrafią płynąć na przekór zegarowi! Spotykamy się w Klubie Kazimierz, przy ul. Krakowskiej 13/18 o godz. 18.00!

Na deskach Teatru Scena STU będzie dziś wesoło! Zobaczymy tam zabawną sztukę „Kogut w rosole”. Siedmiu bezrobotnych mężczyzn nie mając żadnego pomysłu na swoją przyszłość, będąc zupełnie bez pieniędzy zakłada... grupę striptizerską. Teraz na scenie Stu będziemy mieć okazję obejrzeć nową odsłonę tej przebojowej historii. Początek o godz. 19.00, na scenie pod dobrze znanym adresem: al. Krasińskiego 16!

Więcej informacji na stronach internetowych „Karnetu”.

 

 

Tagi: tradycja, teatr

Pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA