Komunikat archiwalny

II Ogólnopolski Turniej Speed-Ballu o Puchar Prezydenta

Już w niedzielę, 28 lipca na terenach zielonych przy Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się II Ogólnopolski Turniej Speed-Ballu o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Podczas imprezy zobaczymy multimedalistów Mistrzostw Świata i Polski. Każdy będzie też mógł spróbować swoich sił z pomocą instruktora. Początek imprezy o godz. 11.00.

II Ogólnopolski Turniej Speed-Ballu o Puchar Prezydenta
Fot. materiały prasowe

Speed-ball to jeden z najszybszych sportów na świecie. Narodził się na plażach w Egipcie, gdzie początkowo traktowany był jako trening koordynacji i refleksu dla tenisistów. Niewielkie wymagania sprzętowe oraz widowiskowy charakter gry sprawiły, że speed-ball stał się obecnie dynamicznie rozwijającą się nowoczesną dyscypliną sportową, która w Polsce zaczęła zdobywać popularność dopiero cztery lata temu. 

Od wszystkich innych sportów z rakietkami speed-ball różni się tym, że piłeczka umocowana jest do statywu na specjalnej lince. Zadaniem zawodników jest odpowiednia zmiana kierunku lotu piłeczki, która krąży wokół statywu.

Speed-ball to nie tylko wręcz ekwilibrystyczne widowisko, ale gra niezwykle szybka. Rekordzista świata uderzał w piłeczkę w ciągu czterech minut aż 617 razy, czyli ponad 154 razy na minutę, tj. ponad 2,5 raza na sekundę. Rekord Polski to 486 uderzeń w ciągu czterech minut. 

Kraków jest kolebką Polskiego speed-ballu, ale rozwija się on w całej Polsce. Wysoki poziom jaki prezentują polscy zawodnicy pozwala rywalizować o najwyższe trofea z najlepszymi na świecie. Polacy rywalizują z sukcesami na zawodach międzynarodowych na najwyższym szczeblu. W ubiegłym roku z Mistrzostw Świata w Kuwejcie dwie krakowskie zawodniczki wróciły z brązowymi medalami. 

Więcej na temat samego sportu można dowiedzieć się na stronie speed-ball.pl oraz facebook.com/speedballpolska

Tagi: turniej, sport

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także