Komunikat archiwalny

Zaplanuj kulturalną środę w Krakowie

Kinomani nie będą się dziś w Krakowie nudzić. Podobnie, jak wielbiciele muzyki – na nich czeka prawdziwa uczta! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami kulturalnego kalendarium na dziś.

Zaplanuj kulturalną środę w Krakowie
Fot. materiały prasowe

Z pewnością najważniejszym kulturalnym wydarzeniem w mieście jest dziś uroczysta inauguracja Nocy Cracovia Sacra! Tegoroczna Noc Cracovia Sacra, wchodząca w skład projektu pn. „Krakowskie Noce” dedykowana jest  ogrodom i wirydarzom klasztornym, terenom na co dzień niedostępnym, niejednokrotnie objętym klasztorną regułą,. W programie przedsięwzięcia, oprócz zwiedzania kilkunastu przyklasztornych ogrodów i wirydarzy, a także najcenniejszych obiektów sakralnych, przewidziano również liczne koncerty, spektakle słowno-muzyczne oraz wystawy o tematyce sakralnej. Noc Cracovia Sacra rozpocznie się o godz. 19.00 w Opactwie Cystersów w Mogile.

Spragnionym wizyty w teatrze i dawki śmiechu, przypominamy, że Letni Festiwal Komedii teatru Bagatela. Dzisiejszy wieczór możemy spędzić z jednym z największych przebojów teatralnych ostatnich 25 lat. „Mayday” to adaptacja farsy Raya Cooneya, która szczególnie przypadła do serca polskim widzom, w zasadzie nie opuszczając repertuaru od 1994 roku! Bohaterem sztuki jest John Smith, taksówkarz, który usiłuje wybrnąć z pomocą przyjaciela z tarapatów i nieoczekiwanych zbiegów okoliczności, demaskujących jego podwójne życie: w dwóch oddzielnych domach, z dwiema różnymi, równie mocno kochającymi go małżonkami. Spektakl rozpocznie się o godz.  19.15, na scenie głównej przy ul. Karmelickiej 6.

W kinie Mikro zobaczymy dziś przedpremierowo pokaz dziewiątego, wyczekiwanego filmu Quentina Tarantino „Pewnego razu... w Hollywood”. W rolach głównych wystąpią Brad Pitt i Leonardo DiCaprio. Reżyser przeniesie swoich bohaterów do Los Angeles 1969 roku. Gwiazda TV Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) i jego wieloletni dubler/kaskader Cliff Booth (Brad Pitt) przyglądają się biznesowi, w którym spędzili lata, z trudem go rozpoznając. Co ich czeka? Przekonamy się dziś wieczorem. Seans rozpocznie się o godz. 18.00.

Dziś finał drugiej edycji festiwalu Musica Divina. Przez ostatnie dni mieliśmy okazję wysłuchać wielu pięknych koncertów w wyjątkowych miejscach, jakimi są obiekty sakralne na terenie Krakowa. Środa to ostatni koncert, zamykający festiwal Musica Divina. Na finał grupa Sirin z Białorusi zaprezentuje natchnioną muzykę staroruską. Koncert pod tytułem „Angels and people” odbędzie się w Bazylice Mariackiej. Początek o godz. 20.30.

Tagi: koncert, kino

Pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA