Komunikat archiwalny

Kulturalny przewodnik weekendowy na lato

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, ale my wciąż żyjemy letnimi wydarzeniami kulturalnymi. W tym tygodniu polecamy Wam kilka ciekawych inicjatyw w Nowej Hucie, plenerowe seanse filmowe, a także, tradycyjnie już w wakacje, wycieczkę do Historylandu lub Ogrodu Doświadczeń. Zapraszamy na nasz weekendowy przewodnik!

Kulturalny przewodnik weekendowy na lato
Fot. materiały prasowe/Kino pod Baranami

Zaczynamy od plenerowego kina w BAL-u! W niedzielę odbędzie się tam pokaz filmu „Podziemie nadziei” zapowiadający 17. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie. Tematem filmu jest medyczna marihuana w Polsce. Początek o godz. 20:30.

Niedzielę możecie spędzić w Nowej Hucie, bo jak co tydzień, odbędzie się tam koncert z serii wakacyjnych plenerowych występów - Nuty z Huty. Tym razem będzie to koncert liryczny - wystąpi Leszek Wójtowicz z recitalem autorskim „Moja Litania”. To artysta związany od lat z Piwnicą pod Baranami poeta, pieśniarz, gitarzysta i autor muzyki. Swój pierwszy recital autorski pt. „Niepewna pora” przedstawił krakowskiej publiczności w listopadzie 1980 r. Swoje recitale prezentował zarówno w Polsce, jak i za granicą. Polecamy!

Sierpniowe Niedziele Muzyczne w Forum Przestrzenie to ciekawe występy polskich (i nie tylko) artystów. W tę niedzielę o godz. 17 zagra duet Wczasy, który łączy w swojej muzyce polską zimną falę z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Mocne, emocjonalne polskie teksty, przebojowość, autorskie teledyski i żywiołowe koncerty sprawiły, że o Wczasach zrobiło się ostatnio głośno wśród fanów polskiej muzyki alternatywnej. Debiutancka płyta grupy pt. „Zawody” podbiła serca wielu słuchaczy i recenzentów, a przez niektórych odebrana została nawet jako manifest pokoleniowy.

Możecie również obejrzeć ciekawe spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Nieinstytucjonalnych STEN. Dzisiaj o godz. 19 możecie wziąć udział w warsztatach improwizacji teatralnej. Zarówno amatorzy, jak i młodzi aktorzy są na nie zaproszeni do Teatru Zależnego przy ul. Kanoniczej. Pełen program spektakli i wydarzeń towarzyszących znajdziecie na stronie festiwalu, który potrwa do 2 września.

W piątek ruszył ostatni już tydzień Letniego Taniego Kinobrania pod Baranami! Co możecie nadrobić w końcówce wakacji? Na ekranie pojawi się głośna „Wieża. Jasny dzień” Jagody Szelc, pełna ponadnaturalnego, wręcz magicznego myślenia o otaczającym nas świecie, nagrodzona na Festiwalu w Gdyni jako najlepszy debiut 2017 roku. Wiele emocji wywoła także „Fuga” Agnieszki Smoczyńskiej - twórczyni docenionych za granicą „Córek dancingu” - ze znakomitą rolą Gabrieli Muskały. Kino Pod Baranami zaprasza na wycieczkę do rzadko uczęszczanej części Włoch, ukazanej we wstrząsającym filmie „Dogman” Matteo Garrone. Okazją do odwiedzenia dalekiej, skandynawskiej północy jest niewątpliwie seans fenomenalnego dzieła wielkiego Ingmara Bergmana - „Fanny i Alexander”. Sprawdźcie godziny seansów na stronie kina!

Pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także