Komunikat archiwalny

We wrześniu zajrzyj do Nowej Huty!

Wrześniowy weekend spędzimy w Nowej Hucie, a w poznawaniu tej części Krakowa tradycyjnie pomoże Muzeum Krakowa wraz z zaprzyjaźnionymi nowohuckimi instytucjami. W programie m.in. seminarium z okazji jubileuszu 70-lecia Nowej Huty, zwiedzanie wystaw „Nowohucianin” i „Atomowa groza i spacer po schronach”. Zajrzyjcie więc koniecznie 21 i 22 września do Huty.

We wrześniu zajrzyj do Nowej Huty!
Fot. materiały prasowe

W tym roku w programie, znalazło się kilka nowych lub nieobecnych w ostatnich latach lokalizacji, m.in. Cafe Nowa Księgarnia, Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, Muzeum Lotnictwa Polskiego, czy Elektrociepłownia w Łęgu. Nowohuckich klimatów poszukamy również podczas spaceru „Kontrkulturowa Nowa Huta”, który będzie opowieścią o działalności subkultur młodzieżowych w Nowej Hucie. Trasa obejmie miejsca, w których spotykali się bikiniarze i hipisi, zaprowadzi na tereny, na których dochodziło do bitew pomiędzy punkami a poppersami, a później także metalowcami skinheadami.

Uczestnicy spaceru dowiedzą się, gdzie spotykali się fani zespołu Republika, co kryło się pod nazwą Hotel Paradiso i w której piwnicy odbywali próby artyści z kręgu textsound composition. W weekend zwiedzimy, kilka wystaw i przejedziemy się rowerem, na trasie uczestnicy zapoznają z najważniejszymi punktami na mapie Nowej Huty.

Obowiązują zapisy (od 2 września do 19 września do godz. 12.00) tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, maksymalnie 14 osób. Wycieczki skierowane są do osób dorosłych.

Będziemy podążać też śladami św. Brata Alberta w Nowej Hucie i okolicach. Dodatkowo poznamy nowohuckie dzielnice. Na trasie wycieczki znajdą się m.in. kościół Arka Pana, pl. Bieńczycki, ulice Macieja Wielgusa i Franciszka Ptaka.

Więcej informacji www.muzeumkrakowa.pl.

Zajrzyj do Nowej Huty

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA