Komunikat archiwalny

Spacer trasą miłośników Kazimierza

Przez kilka wieków Kazimierz był miejscem współistnienia i przenikania się kultury żydowskiej i chrześcijańskiej. Dziś zabytki religijnej kultury materialnej „miasta żydowskiego” na Kazimierzu przyciągają turystów z całego świata bardziej niż ważne w historii Polski chrześcijańskie zabytki średniowiecza. Stąd pomysł na sobotni spacer wraz z Muzeum Krakowa.

Spacer trasą miłośników Kazimierza
Fot. Muzeum Krakowa / materiały prasowe

Spacer, który rozpocznie się w sobotę, 14 września, o godz. 10.00, poprowadzi od bardziej znanej, żydowskiej części Kazimierza, do mniej obleganej przez turystów, spokojniejszej, a zasługującej w równym stopniu na poznanie chrześcijańskiej części tego obszaru Krakowa.

Muzeum Krakowa zaprasza na spacer tradycyjną trasą kazimierskich synagog, a potem kościołów Kazimierza (od dawnego rynku Kazimierza – Wolnicy z kościołem parafialnym Bożego Ciała, aż do Skałki).

Przewodnikiem będzie Anna Jodłowiec-Dziedzic. Zbiórka przed Starą Synagogą – oddziałem Muzeum Krakowa. Udział bezpłatny.

Spacer jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie z cyklu „przeMieszczanie” pt. „Kazimierzanin”. Więcej na ten temat tutaj.

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także