Komunikat archiwalny

Przedsiębiorco, skorzystaj z pożyczki unijnej

Program pożyczek unijnych kierowany jest do mikro, małych lub średnich przedsiębiorców, prowadzących działalność dłużej niż 24 miesiące na terenie województwa małopolskiego. Kwota pożyczki, jaką można uzyskać wynosi nawet 1 milion złotych.

Przedsiębiorco, skorzystaj z pożyczki unijnej
Fot. materiały prasowe

Przedsiębiorcy mogą otrzymać pożyczki unijne na preferencyjnych zasadach – z niskim i stałym oprocentowaniem od 1,87% w skali roku, które jest znacznie korzystniejsze od oprocentowania na zasadach rynkowych. Nie ma prowizji za udzielenie pożyczki oraz konieczności wnoszenia wkładu własnego. Okres finansowania wynosi do 7 lat, a na rozpoczęcie spłaty kapitału może być nawet 6 miesięcy.

Środki z pożyczki unijnej udzielane są w ramach projektu „Zintegrowany projekt wsparcia instrumentów finansowych w Małopolsce”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Przedsiębiorca może je przeznaczyć między innymi na zakup maszyn, urządzeń, wyposażenia, zakup nieruchomości i środków transportu na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy mogą też sfinansować zapłatę podatku VAT z tytułu realizowanej inwestycji, do momentu jego zwrotu z Urzędu Skarbowego.

Podstawowe warunki i zasady udzielania pożyczek unijnych dla przedsiębiorców dostępne są na stronie pozyczkaunijna.pl.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także