Komunikat archiwalny

„Wielki Cyrk Iris” - literatura dziecięca w roli terapii emocjonalnej i społecznej

„Wielki Cyrk Iris” - literatura dziecięca w roli terapii emocjonalnej i społecznej
Fot. Kraków Bez Barier

Zapraszamy na debatę z udziałem Bernadetty Pajdak, autorki książki dla dzieci "El Gran Circo Iris" (Wielki Cyrk Iris), i poruszającej temat niepełnosprawności ruchowej. Bohaterem książki, będącej punktem wyjścia do spotkania, jest Tony, chłopiec na wózku inwalidzkim, zafascynowany spektakularnym światem cyrku.

W rozmowie na temat wpływu literatury dziecięcej jako rodzaju terapii emocjonalnej oraz narzędzia wsparcia integracji społecznej dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin weźmie udział również Justyna Młynarczyk, przedstawicielka Fundacji Dr Clown w Krakowie, a poprowadzi ją biblioterapeutka i pedagożka Roksana Kociołek- Kaszyńska.

Książka "El Gran Circo Iris" z tekstem Bernadetty Pajdak, filolożki polskiej mieszkającej w Hiszpanii, i ilustracjami Silvera Ríosa, została niedawno opublikowana w jęz. katalońskim i hiszpańskim nakładem wydawnictwa Calligraf. Prezentowana będzie w Instutucie Cervantesa dnia 23.10 o godz, 18:00 w ramach Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.".

https://www.facebook.com/events/845638339171447/

https://cultura.cervantes.es/cracovia/pl/El-Gran-Circo-Iris:-la-literatura-infantil-como-terapia-emocional-y-puente-social/129062

http://targiksiazki.exposupport.pl/en-us/prezentacje

Pokaż metkę
Osoba publikująca: BEATA SCHECHTEL-MĄCZKA
Podmiot publikujący: Bez barier
Zobacz także