Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

XVI Tydzień Osób Niepełnosprawnych

Już od  29.05 br. po raz szesnasty będziemy mogli uczestniczyć w święcie osób niepełnosprawnych –  Tygodniu Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością „ – Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych.

To siedem dni podczas, których osoby niepełnosprawne rywalizują w różnych dyscyplinach sportowych – pływaniu, bieganiu, piłce nożnej, tenisie stołowym, wioślarstwie halowym, kajakarstwie, wspinaczce czy strzelectwie bezwzrokowym. Prezentują swoje osiągnięcia artystyczne – wokalne, taneczne, teatralne, które są nie mniejsze niż ich pełnosprawnych rówieśników.  Będziemy wspólnie poznawać historię Krakowa, jego zabytki i eksponaty zgromadzone w muzeach, poznamy nasze miasto od strony kultury – teatry, kina, wystawy.

W tych dniach wszystkim naszym działaniom przyświeca idea integracji. To nic, że nie wszystko w naszym mieście jest doskonałe, najważniejsze to być razem, akceptować swoje niedoskonałości i pokonywać kolejne bariery – dla osób niepełnosprawnych-ciała, dla ich pełnosprawnych kolegów – mentalne.                                                                                                                                                         Wspólne działania Urzędu Miasta Krakowa i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego spowodowały, że Tydzień Osób Niepełnosprawnych to nie tylko Kraków,  ale i inne miasta Małopolski: Tarnów, Nowy Sącz, Nowy Targ, Wadowice, Olkusz. 

Nie byłoby Tygodnia Osób Niepełnosprawnych, gdyby nie współpraca organizacji pozarządowych, warsztatów terapii zajęciowej, szkół specjalnych i integracyjnych i wielu instytucji,  które tworzą to niepowtarzalne przedsięwzięcie.  

Zapraszamy od 29.05 do 05.06. 2015 roku. Startujemy jak zwykle na Rynku Głównym w Krakowie o godz. 10.00. Występom artystycznym na scenie towarzyszyć będzie prezentacja prac plastycznych osób niepełnosprawnych, sesja zdjęciowa w strojach bajkowych, prezentacja Kultury Głuchych, plener malarski i rywalizacja w wioślarstwie halowym. wystąpią zespoły:YeskiezSirumen, Prokoncepcja, Anna Zeber i Jerzy Michał Bożyk. Gwiazdą wieczoru będzie Jacek Wójcicki.     

Zapraszamy wszystkich miłośników zmagań sportowych na Integracyjny Dzień Sportu 30.05.2015 r. – na obiektach Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego pl. Na Groblach 23, obiektach KS. Bronowianka, basenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Grochowskiej 23, przystani Kolejowego Klubu Wodnego 1929.                                                                                                                                                  

Nie zapominamy też o najmłodszych. To dla nich w Dniu Dziecka w Korzkwi organizujemy wspólnie ze Związkiem Harcerstwa Polskiego festyn integracyjny „Kolorowy zawrót głowy”. 

Wszystkich chętnych zapraszamy.                                                                                      

  Oni są już gotowi. A Ty?        SPOT PROMUJĄCY

PROGRAM 

OPIS KONCERTU ANNY ŻEBER I JERZEGO MICHAŁA BOŻKA

ZESPÓŁ PROKONCEPCJA

ZESPÓŁ YESKIEZSIRUMEM

KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY

KRAKOWSKIE FALE

PIKNIK INTEGRACYJNY

OFERTA MUZEUM ARMII KRAJOWEJ                                                          

pokaż metkę
Osoba publikująca: BEATA SCHECHTEL-MĄCZKA
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2015-05-07
Data aktualizacji: 2015-05-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź