Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekendowy rozkład jazdy [KONKURS!]

Kraków spokojnie można nazwać miastem festiwali. Kiedy jeden z nich dobiega końca (Sacrum Profanum), kolejny już się rozpoczyna (Krakowskie Reminiscencje Teatralne). Co wybrać? Jak zawsze wyselekcjonowaliśmy dla Was te najsmaczniejsze kulturalne kąski. Mamy też smakołyki w postaci biletów! Sprawdźcie nasz kulturalny rozkład jazdy!

Fot. mat.prasowe

Festiwal Sacrum Profanum powoli zbliża się do końca. Lecz dla niektórych właśnie to, co najciekawsze, jeszcze przed nami. Mike Patton. To nazwisko elektryzuje wszystkich fanów muzyki, którzy wybierają się na festiwal. Wokalista legendarnej grupy Faith No More wystąpi w Krakowie aż dwukrotnie – w piątek i sobotę. Najpierw wraz ze skrzypkiem i kompozytorem Eyvindem Kangiem oraz orkiestrą Sinfonietta Cracovia zaprezentują odświeżony materiał z albumu „Virginal Co-Ordinates” czyli fuzję muzyki improwizowanej ujętej w organizujące ramy klasyki. Dzień później, na koncercie finałowym usłyszymy „Laborintus II” Luciano Berio, który  jest manifestem wielości, to utwór, którym Berio świadczy o współczesnym świecie, złożonym, niejednoznacznym, pełnym wzajemnych powiązań i inspiracji. Oba koncerty w ICE Kraków o godz. 20.

Krakowskie Reminiscencje Teatralne zagoszczą w Krakowie już po raz 41. Tegoroczna edycja inspirowana jest kulturą i tradycją izraelską. Wychodząc od hasła „Kraina szczęścia”, zaczerpniętego z twórczości izraelskiego dramatopisarza Hanocha Levina, organizatorzy festiwalu stworzyli program, który pozwoli przenieść się w świat w przeróżne sposoby czerpiący z dawnego i obecnego Izraela. Od 7 do 12 października obejrzymy w Krakowie zarówno polskie, jak i zagraniczne spektakle, posłuchamy koncertów i będziemy uczestniczyć w wydarzeniach towarzyszących. Jest w czym wybierać! Więcej informacji i bilety na spektakle do wygrania znajdziecie TUTAJ.

Jak zawsze nie zawodzi Teatr Bagatela. W sobotę i niedzielę zobaczymy tam spektakl pt. „Carmen. Bella Donna”, czyli austriacką komedię kryminalną z rozerotyzowaną bohaterką i wątkiem romansowym. Niezwykle atrakcyjna autorka poczytnych książek kucharskich, Carmen, uważa, iż „na miłość i na szampana nigdy nie jest za późno”. Żyje wg doskonale działającego schematu: „mężczyzn co dwa lata trzeba utylizować”. Dniem morderstwa, a zarazem dniem początku nowego romansu, jest zawsze sylwester - tym razem jednak cały plan może wziąć w łeb… Dlaczego – przekonajcie się w weekend w Bagateli! Spektakl grany będzie aż dwa razy dziennie – o 16:30 i 19:15.

KONKURS

Mamy dla Was aż cztery podwójne zaproszenia na niedzielny spektakl „Carmen. Bella Donna” w Teatrze Bagatela (dwa na spektakl o 16:30 i dwa na 19:15). Aby mieć szansę na wygraną, odpowiedzcie na pytanie: Dlaczego chcecie spędzić  niedzielne popołudnie w teatrze? Odpowiedź prześlijcie na adres konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku 7 października  do godz. 12, w tytule maila wpisując CARMEN. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie tego samego dnia. Powodzenia!

W sobotę w Kinie pod Baranami startuje Wenezuelski Festiwal Filmowy! To okazja, by poznać współczesną kinematografię tego odległego kraju, nie jest ona bowiem szeroko dystrybuowana w kinach na co dzień. Będą to zarówno duże produkcje i kasowe hity ostatnich lat, jak i kameralne kino artystyczne. Siedem z ośmiu wyświetlanych filmów będzie można obejrzeć w Polsce po raz pierwszy! Festiwal potrwa do 13 października, a szczegółów szukajcie na stronie Kina pod Baranami.

Również w sobotę wystartuje długo oczekiwana wystawa w Kamienicy Szołayskich na pl. Szczepańskim  – „Rodin/Dunikowski”. Dwie równorzędne osobowości artystyczne, dwóch rzeźbiarzy odkrywających nowe przestrzenie dla sztuki. I jeden wspólny, powtarzany dziesiątki razy w twórczości każdego z nich motyw – postać kobiety. Tak w skrócie można opisać tę wystawę. To pierwsza konfrontacja twórczości Auguste’a Rodina z dorobkiem Xawerego Dunikowskiego, a także pierwsza prezentacja prac genialnego Francuza w Polsce. Idziemy oglądać! Macie taką szansę do 15 stycznia 2017 roku.

Jeden z najcieplejszych kobiecych głosów w kraju – Ania Dąbrowska – ponownie zawita do Krakowa! Tym razem, z powodu remontu Klubu Studio, wystąpi pod jego szyldem w Centrum Dydaktyki AGH już w najbliższą niedzielę. Usłyszymy z pewnością materiał z najnowszej płyty artystki, czyli  „Dla naiwnych marzycieli”, ale na pewno nie zabraknie też znanych przebojów z poprzednich krążków. Z doświadczenia wiemy – głos Ani na koncertach po prostu urzeka. Dajcie się zaczarować i… rozmarzyć!

To pierwsze takie wydarzenie w Krakowie. Wszystkie kina studyjne w niedzielę połączą siły, aby świętować Europejski Dzień Kina Artystycznego. Wśród atrakcji m.in. kinowa gra miejska, pokazy animacji dla najmłodszych, pokazy przedpremierowe i wiele innych! A w tym wszystkim udział wezmą: Kino pod Baranami, Ars, KIKA, Agrafka, Sfinks, Mikro, Paradox i Kijów.Centrum. Dokładny program wydarzenia znajdziecie TUTAJ. Kraków ciągle udowadnia, że jest filmowym miastem!

Na koniec zapowiemy prapremierę niezwykłego wydarzenia, które odbędzie się w Kinie Kijów.Centrum w niedzielę. To tam po raz pierwszy w Krakowie pokazana zostanie koncert Beethoven Electric 3D, czyli koncert z wizualizacjami na żywo! Muzyka jednego z największych kompozytorów wszech czasów w wykonaniu orkiestry i solistów Filharmonii Futura to połączenie klasyki oraz współczesnego, elektronicznego brzmienia. Instrumentom klasycznym towarzyszą dźwięki kreowane przez elektryczne instrumenty smyczkowe, bitboxera, gitary i syntezatory. W programie usłyszeć będzie można m.in. fragmenty III, V i IX symfonii, Sonaty Księżycowej, Dla Elizy i Sonaty Patetycznej. Projekt Filharmonia Futura debiutuje z przytupem! My jesteśmy bardzo ciekawi efektów! Koncert rozpocznie się w niedzielę o godz. 18!

 

pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-10-05
Data aktualizacji: 2016-10-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź