Wielkanocny kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Ten weekend będzie szczególny - w końcu będziemy świętować Wielkanoc! W przerwie między mazurkiem a kolejnym kawałkiem babki możemy jednak zażyć trochę kultury. Mamy dla Was kilka propozycji na ten świąteczny czas. Kino czy koncert? Zdecydujcie sami.

Wielkanocny kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Fot. materiały prasowe/Misteria Paschalia

Na początek przedsmak weekendu, czyli czwartkowy spektakl w Teatrze Bagatela. „Najdroższy" zapewni nam przezabawny i błyskotliwy teatralny wieczór w wybornym towarzystwie i najlepszym paryskim stylu. Arcymistrz francuskiej lekkiej komedii, Francis Veber, znów wplątuje swego ulubionego bohatera w kłopoty. François Pignon, niezaradny życiowo pechowiec, stracił równocześnie pracę i żonę. Czy jeśli jest tak źle, to może być już tylko lepiej? Do czego doprowadzi seria nieoczekiwanych spotkań i zaskakujących zwrotów akcji? W jednej z głównych ról Magdalena Walach. Początek o godz. 19:15 - nie przegapcie!

KONKURS

Rozdajemy podwójne zaproszenie na czwartkowy spektakl "Najdroższy" w Teatrze Bagatela. Jeśli chcecie je zdobyć, odpowiedzcie na pytanie: Kiedy spektakl miał swoją premierę? Podaj dokładną datę. Odpowiedzi podsyłajcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do czwartku, 29 marca do godz. 14 w tytule maila wpisując BAGATELA. Zwycięzców poinformujemy indywidualnie.

Czas na wyprawę do kina! Od piątku w Arsie startuje kolejna edycja „Sztuki za siódemkę"! Na naszych ekranach ponownie zagoszczą największe kinowe perełki, kultowe filmy, hity ostatnich miesięcy, jak również nie grane przez nas wcześniej tytuły, które na pewno was zachwycą. A to wszystko jak zawsze w promocyjnej cenie. Zobaczymy zatem m.in. włoski hit „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie", oscarowe „Uciekaj!" czy wzruszającą „Maudie" z Sally Hawkins i Ethanem Hawke w rolach głównych. Szczegóły repertuaru znajdziecie na stronie kina.

Wielki Tydzień w Krakowie niezmiennie kojarzy nam się z festiwalem Misteria Paschalia. To już tradycja, że w tym wielkanocnym czasie słuchamy muzyki dawnej między innymi w przestrzeniach pięknych kościołów. Nie inaczej będzie tym razem. W Wielki Piątek w Centrum Kongresowym ICE usłyszymy „Pasję wg św. Mateusza" Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu m.in. Orchestra of the Age of Enlightenment. Początek o godz. 20. W sobotę, o godz. 20:30 odbędzie się koncert angielskiej muzyki żałobnej: "Son of England". Kolejne dni będą stać pod znakiem muzyki Georga Frederica Handela. Szczegółów szukajcie na stronie festiwalu.

Opera pt. „Tak czynią wszystkie albo Szkoła kochanków" Mozarta rozbrzmi w Sobotę Wielkanocną w Kinie Kijów. A to dzięki kolejnej transmisji prosto z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. To jedno z najlepszych dzieł scenicznych genialnego klasyka wiedeńskiego, a jednocześnie apoteoza opery komicznej. Problemem jest tylko to, że zakończenie „Cos fan tutte” nie należy do najzabawniejszych: ujawnia bowiem pewną istotną słabość głównych bohaterów – zdradę. Komedia Mozarta w wizji reżysera Phelima McDermotta rozegra się na tle wesołego miasteczka, teatrzyku rewiowego i małego moteliku z przełomu lat 50-tych i 60-tych. Już podoba nam się ten klimat! Początek o godz. 18:45.

W Niedzielę Wielkanocną w o godz. 20:30 Kościele oo. Pijarów odbędzie się koncert „Alleluja dla Jana Pawła II". Występ dedykowany Janowi Pawłowi II będzie pełen nowych, jazzowych aranżacji utworu "Alleluja", w jego rozmaitych odsłonach. Usłyszymy zatem jazzowe aranżacje utworu "Alleluja" autorstwa Leonarda Cohena, utworu "Alleluja I Love Her So" autorstwa Raya Charlesa czy też "Alleluja" wykonywanego podczas Eurowizji w 1979 roku przez zwycięzki zespół Gali Atari & Milk & Honey. No i najważniejsze - kto wystąpi? Będą to artysta telewizyjnego programu „Jaka to melodia" Marcin Jajkiewicz (śpiew) wraz z Anną Bystroń-Jajkiewicz (słowo) przy akompaniamencie jazzowego bandu (Prestige Chamber Orchestra).

W Wielkanocny Poniedziałek na ekranie Kina Mikro zobaczymy przedpremierowo film „Maria Magdalena". W rolach głównych występują hollywoodzkie gwiazdy - Jezusa gra Joaquin Phoenix, a Marię Magdalenę - Rooney Mara. Biblijna biografia opowiada historię Marii, młodej kobiety, szukającej nowej drogi życia. Skrępowana hierarchią i obyczajowością swych czasów, Maria przeciwstawia się swej tradycjonalnej rodzinie i dołącza do nowego społecznego ruchu kierowanego przez Jezusa z Nazaretu. Wkrótce odnajdzie tam dla siebie miejsce, znajdując się w sercu podróży wiodącej do Jeruzalem. Seans w sam raz na Święta! Początek - godz. 18:15.

Z kolei Multikino w drugi dzień Świąt zaprasza na film dokumentalny z cyklu „Wystawa na Ekranie". Tym razem będzie to „Teatro alla Scala. Cudowna świątynia opery" - film poświęcony jednej z najbardziej ekskluzywnych świątyń muzyki i sztuk scenicznych na świecie. To miejsce, w którym sztuka operowa jest tworzona, wykonana i doświadczona w całej pełni od 250 lat. Działalność Teatro alla Scala w Mediolanie zainaugurowano w 1778 roku. Film opowiada historię teatru, który bardziej niż jakikolwiek inny związany jest z największymi nazwiskami w historii muzyki. Seans dokładnie o godz. 18.

 

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA