Komunikat archiwalny

Nowy Jork w Nowej Hucie – wystawa fotografii

Miasto, które nigdy nie śpi – tak śpiewał o nim Frank Sinatra. Nowy Jork, najludniejsza metropolia Stanów Zjednoczonych, „stolica świata”, miejsce tętniące różnorodnością, będące domem dla ludzi różnych ras i kultur – było i jest inspiracją dla wielu fotografów. Jego urokowi uległ też Robert Dyduła, a co z tego wyszło, można zobaczyć na wystawie „New York. Barwni ludzie i niezwykła architektura” w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida (os. Górali 5).

Nowy Jork w Nowej Hucie – wystawa fotografii
Fot. materiały prasowe

Wystawę można oglądać do 6 lutego. Wstęp wolny. Robert Dyduła to pasjonat fotografii. Na wystawie prezentuje 21 wielkoformatowych fotografii Nowego Yorku powstałych w okresie 14–23 maja 2013 r.

Robert Dyduła swoją przygodę z fotografią rozpoczął w dzieciństwie od fotografowania aparatem Smiena 6. W latach 2008– 2013 uczestniczył w plenerach grupy z forum dyskusyjnego Canon Board w Krakowie, gdzie spotkał wielu dobrych fotografów, chętnie dzielących się swoim doświadczeniem. Wziął udział w wielu wyprawach fotograficznych – do Wenecji, Petersburga, Nowego Jorku, Santorini, Pragi, Ligurii i Toskanii. Szczególnie interesują go krajobrazy, architektura, ludzie, sesje modowe i rajdy samochodowe. Zawodowo zajmuje się też  fotografią ślubną. Jego motto to: „Doceniaj małe, z pozoru zwykłe rzeczy, bo to właśnie one często stanowią najciekawsze tematy do zdjęć. Zwolnij, ciesz się otoczeniem, rób zdjęcia bez pośpiechu”.

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie