Międzynarodowa Konferencja Fenomenologiczna „Roman Ingarden and his Times”

W dniach 25-27 października 2018 r. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie będzie gospodarzem Międzynarodowej Konferencji Fenomenologicznej „Roman Ingarden i jego czasy”.

Międzynarodowa Konferencja Fenomenologiczna „Roman Ingarden and his Times”
Fot. materiały organizatora

Przypadająca w 2020 roku 50. rocznica śmierci wybitnego polskiego filozofa i humanisty Romana Ingardena jest okazją do rozpoczęcia międzynarodowej debaty akademickiej na temat jego dziedzictwa filozoficznego. Jest to również okazja do podsumowania dotychczasowych wysiłków Uniwersytetu Jagiellońskiego zmierzających do zbadania i archiwizacji nieznanej korespondencji i dokumentów Ingardena. Zadania te realizowane są w ramach projektu „Cyfrowe Archiwum Romana Ingardena: korespondencja i dokumenty naukowe wybitnego polskiego humanisty”, finansowanego w ramach programu DIALOG, przy wykorzystaniu funduszy z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP.

Konferencja na UJ w 2018 r. zaprezentuje rezultaty projektu „Cyfrowe Archiwum Romana Ingardena” i zainicjuje studia nad dziedzictwem wybitnego krakowskiego filozofa, których kulminacją będzie Międzynarodowy Kongres Akademicki na Uniwersytecie Jagiellońskim w roku 2020.

Więcej informacji na stronie organizatora:
http://www.ingarden.confer.uj.edu.pl/about

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie