Stolik Hoovera zaprasza po raz drugi

Zasiądź przy Stoliku Hoovera w ulubionej krakowskiej restauracji i pomóż sfinansować wakacje marzeń dla dzieci w trudnej sytuacji materialnej! Akcja rusza w oznakowanych restauracjach 1 września i potrwa do 30 września. Pomagaj z nami!

Stolik Hoovera zaprasza po raz drugi
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Pierwsza odsłona projektu Hoover Table, zrealizowanego w 2018 r. przez Urząd Miasta Krakowa, Konsulat Generalny USA w Krakowie, American Chamber of Commerce i Polski Instytut Filantropii, pozwoliła zebrać ponad 60 tys. zł!

Dzięki hojności krakowian, 30 dzieci z krakowskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych i podopiecznych Stowarzyszenia Siemacha pojechało na Mazury, by połączyć aktywny wypoczynek z nauką języka angielskiego. Sukces akcji zachęcił nas do jej kontynuowania. Tematem tegorocznego konkursu dla dzieci i młodzieży jest „Mój Hoover”.

Uczestnicy zostali poproszeni o zaprezentowanie – w formie literackiej, plastycznej lub filmowej – sylwetki współczesnego bohatera na miarę 31. prezydenta USA Herberta Hoovera, a więc kogoś, kogo cechują m.in. współczucie, dobroczynność i hojność. Do zeszłorocznych beneficjentów projektu dołączą dzieci z rodzin o niższym statusie materialnym. Bezpośrednimi fundatorami nagród będą przedsiębiorcy skupieni w AmCham i Izbie Przemysłowo-Handlowej w Krakowie. Druga część wpływów pochodzić będzie z restauracji, a więc pośrednio fundatorem będzie każdy, kto w dniach 1–30 września usiądzie przy specjalnie oznakowanym Stoliku Hoovera i zamówi swoje ulubione danie.

Dziękujemy za wsparcie i życzymy smacznego!

Szczegóły na stronie www.hoovertable.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie