Wizyty studyjne niemieckiej młodzieży

W piątek 27 lipca 2018 r., Urząd Miasta Krakowa odwiedziła grupa aplikantów z Lubeki. W Krakowie przebywali oni w ramach tygodniowej wizyty studyjnej, codziennie odbywając spotkania w innych instytucjach miejskich czy państwowych. Z kolei 31 lipca magistrat gościł młodych prawników z Offenburga.

Wizyty studyjne niemieckiej młodzieży
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Spotkania z niemiecką młodzieżą w magistracie miały charakter informacyjny i poświęcone było głównie funkcjonowaniu administracji samorządowej w Polsce na przykładzie Gminy Miejskiej Kraków. Z zagranicznymi gośćmi spotkał się przedstawiciel Wydziału Organizacji i Nadzoru Marek Mirosławski. Studenci zainteresowani byli historią miasta, jak i siedziby magistratu - Pałacu Wielopolskich.

Lubeka jest  miastem na prawach powiatu w północnych Niemczech, w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn (ok. 200.000 mieszkańców) i jednym z większych portów morskich w Niemczech ze słynną  dzielnicą Travemünde - popularnym ośrodkiem wypoczynkowym nad wybrzeżem Bałtyku. W Lubece urodzili się Tomasz Mann i jego brat Henryk. Przy Mengstraße znajduje się Dom Buddenbrooków (Buddenbrookhaus) przeniesiony na karty powieści Tomasza Manna „Buddenbrookowie”.

Z kolei Offenburg to miasto powiatowe w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Fryburg.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie