Zieleń łączy - irlandzki minister odwiedza Kraków

W środę, 13 marca do Krakowa przyjechał Kevin Moran, minister odpowiedzialny w rządzie Republiki Irlandii za kwestie robót publicznych, zabezpieczenie przeciwpowodziowe oraz miejsca dziedzictwa przyrodniczo-historycznego. Jednym z głównych punktów pobytu ministra Morana w naszym mieście była wizyta studyjna na Zabłociu.

Zieleń łączy - irlandzki minister odwiedza Kraków
Fot. W. Majka - UMK

Delegacji ministerialnej towarzyszyła Ambasador Irlandii w Polsce J.E. Emer O’Connell. Podczas spotkania w krakowskim magistracie gości powitał Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Bogusław Kośmider. Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Piotr Kempf zaprezentował założenia projektu „Wisła łączy” oraz przedstawił realizację parku „Stacja Wisła”. Delegacja odwiedziła następnie najważniejsze inwestycje na Zabłociu, po których irlandzkich gości oprowadzali zastępca dyrektora Wydziału Przedsiębiorczości Innowacji Magdalena Wiechniak i specjalista ds. rewitalizacji Leszek Jasiński. Pan Minister oraz Pani Ambasador wyrazili duże uznanie dla efektów wysiłków władz miasta na rzecz zmiany charakteru tego obszaru Krakowa.
Ostatnim punktem zwiedzania była kładka pieszo-rowerowa im. Ojca Laetusa Bernatka, która na cześć ważnego gościa, a także w związku ze zbliżającym się Dniem Świętego Patryka została podświetlona na zielono.

Zdjęcia ze spotkania w OTOFoto Kronice Miasta Krakowa

zielona kładka - wizyta ministra

Zdjęcia z wizyty na Kładce Bernatka

Przypomnijmy, że od kilku lat Kraków bierze udział w projekcie Global Greening podświetlając na zielono obiekty z okazji Narodowego Święta Irlandii. Kładka Bernatka rozbłysła ponownie zielonym światłem w niedzielę, 17 marca wraz z TAURON Areną Kraków i estakadą Lipska-Wielicka.


zielona TAURON Arena 17.03.2019


Dzień Świętego Patryka jest obchodzony na całym świecie. Od Sydney przez Tokio aż po Nowy Jork organizowane są różne festiwale, a znane obiekty podświetlane są na zielono. Kalendarz wydarzeń odbywających się w Polsce z okazji Dnia Świętego Patryka znajduje się na stronie internetowej ambasady Irlandii.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie