Media zagraniczne

National Geographic Traveler o Krakowie

Polecamy artykuł o Krakowie opublikowany 2 marca 2016 r. w brytyjskim wydaniu National Geographic Traveler. Tekst autorstwa Chrisa Peacocka, bogato ilustrowany zdjęciami Jona Attenborough, zachęca do odkrywania uroków naszego miasta i okolic.

Zmarł Karl Dedecius, tłumacz krakowskich pisarzy i poetów

Zmarł Karl Dedecius, propagator kultury polskiej w Niemczech. W 1997 roku Kraków odznaczył go Srebrnym Medalem Cracoviae Merenti. Pogrzeb wybitnego tłumacza odbył się 8 marca 2016 r.

Lwów o walentynkowym konkursie Krakowa Otwartego na Świat

Oficjalny portal internetowy miasta Lwów pisze o konkursie walentynkowym zorganizowanym we współpracy z wortalem "Kraków Otwarty na Świat". W ramach współpracy promocyjnej Krakowa i Lwowa, w grudniu 2015 r. na naszej stronie ogłoszony został konkurs "Lwów dla Zakochanych". Internauci nadsyłali swoje odpowiedzi na pytanie "Dlaczego Walentynki 2016 chcę spędzić z ukochaną osobą we Lwowie?", walcząc o romantyczny weekend dla 2 osób we Lwowie.

Kraków po raz trzeci z nagrodą ZOOVERA

Trzeci raz z rzędu Kraków został nagrodzony prestiżową nagrodą „Zoover – The Best European City Trip 2016”.

Ambasador Peru w Krakowie

W piątek, 6 listopada 2015 r., wizytę Prezydentowi Miasta Krakowa Jackowi Majchrowskiemu złożył J.E. Alberto Salas Barahona, nowo mianowany Ambasador Peru w Polsce. Spotkanie miało charakter zapoznawczy i kurtuazyjny.

„The Guardian” o polityce antysmogowej Krakowa

Podpisanie przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę ważnej dla Krakowa ustawy antysmogowej odbiło się szerokim echem nie tylko w mediach lokalnych i ogólnopolskich, ale również międzynarodowych. W brytyjskim dzienniku „The Guardian” czytamy o zaciętej walce Krakowa o czyste powietrze oraz o korzyściach, jakie mogą przynieść nowe przepisy.

Kraków wśród najmilszych miast w rankingu Condé Nast Traveler

Kraków znalazł się na czwartym miejscu w rankingu na najbardziej przyjazne miasto na świecie. Wyprzedziły go Queenstown w Nowej Zelandii, Dublin oraz Sydney, które zajęło pierwsze miejsce.

Solothurner Zeitung o jubileuszu współpracy Krakowa i Solury

Jubileusz 25-lecia współpracy Krakowa i Solury oraz wizyta oficjalnej delegacji Solury w naszym mieście odbiły się echem w lokalnej szwajcarskiej prasie. Prezentujemy artykuł opublikowany w gazecie Solothurner Zeitung.

Krakowskie muzea w czołówce rankingu magazynu BuzzFeed

Cztery krakowskie muzea znalazły się w czołówce placówek kulturalnych w Polsce, które koniecznie trzeba zobaczyć odwiedzając Miasto Królów. Na liście prestiżowego magazynu BuzzFeed widnieją Muzeum Armii Krajowej, MOCAK, Fabryka Oscara Schindlera oraz Podziemia Rynku.

Głosujmy i znokautujmy konkurencję!

Mistrzostwa Europy Muaythai, które odbyły się w naszym mieście we wrześniu 2014 roku okazały się wielkim sukcesem organizacyjnym. Echem imprezy jest nominacja Krakowa w dwóch kategoriach plebiscytu organizowanego przez Światową Federację Muaythai (IFMA). Zachęcamy do głosowania na nasze miasto na stronie IFMA!

POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie