Media zagraniczne

Kraków w międzynarodowym gronie „miast przyszłości”

Kraków po raz kolejny znalazł się w gronie najbardziej zaawansowanych technologicznie „miast przyszłości”. Międzynarodowy ranking „Top 25 Tech Cities of the Future 2020/2021” opracowany został przez prestiżowy fDi Magazine.

New Statesman o walce miast z koronawirusem

W wydaniu internetowym brytyjskiego tygodnika New Statesman ukazał się tekst Courtney Fingar na temat wpływu epidemii koronawirusa na gospodarkę na szczeblu lokalnym oraz działań europejskich miast w obliczu kryzysu. Dla tygodnika wypowiedział się m.in. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Kraków coraz popularniejszy!

Nasze miasto znalazło się w opublikowanym  przez globalny serwis turystyczny TripAdvisor i opartym na opiniach podróżnych, rankingu światowych destynacji turystycznych, których popularność  wzrasta (Trending Destinations). 

Zagraniczne media o walce ze smogiem w Krakowie

Nie tylko polskie media interesują się podjętymi działaniami Krakowa na rzecz poprawy jakości powietrza. Do naszego miasta coraz częściej zgłaszają się również dziennikarze z zagranicy, m.in. Stanów Zjednoczonych, Włoch, Japonii czy Szwajcarii. W relacjach podkreślają radykalne rozwiązania zastosowane w naszym mieście w kontekście walki ze smogiem.

Krakowskie targi bożonarodzeniowe wyróżnione na świecie

Targi bożonarodzeniowe na Rynku Głównym od ponad ćwierćwiecza na stale wpisały się w pejzaż przedświątecznego Krakowa, ciesząc się niezmiennym powodzeniem krakowian i turystów. W tegorocznym zestawieniu najpiękniejszych bożonarodzeniowych jarmarków na świecie, przygotowanym przez CNN, Kraków znalazł się obok Wiednia, Nowego Jorku i Brukseli, w zaszczytnym gronie najlepszych.

Utrzymać dynamikę wzrostu. Wywiad Prezydenta Jacka Majchrowskiego dla fDi Magazine

Kraków to miasto w Polsce o niskim poziomie bezrobocia, mimo to prezydent miasta wciąż zabiega o przedsiębiorstwa z sektora zaawansowanych technologii i outsourcingu, które mogą zaoferować pracę rosnącej populacji absolwentów i specjalistów. Z prezydentem Jackiem Majchrowskim rozmawia redaktor naczelna fDi Magazine - Courtney Fingar.

Kongres, który pozostanie w pamięci! OWHC chwali Kraków

Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa zamieściła na swojej oficjalnej stronie internetowej gratulacje i podziękowania dla Krakowa za znakomitą organizację 15. Kongresu OWHC.

Profesor Jacek Majchrowski - patron sztuki i muzyki filmowej!

Promujący sztukę filmową zagraniczny portal internetowy CINETALK.NET gratuluje Prezydentowi Majchrowskiemu wyboru na piątą kadencję!

Kraków w czołówce europejskich miast

Kraków znalazł się na liście miast z największym potencjałem wzrostu w sektorze technologicznym w Europie. W stolicy Małopolski zatrudnienie w tym sektorze wzrosło o 66 procent. Za Krakowem uplasowały się kolejno Katowice oraz Poznań. 

Szwajcarskie spojrzenie na Kraków

Wydawany w Szwajcarii niemieckojęzyczny dziennik Aagauer Zeitung opublikował 27 stycznia 2018 r. felieton Silvii Schaub. Autorka prezentuje swoje impresje z pobytu w naszym mieście, które nazywa “Sekretną stolicą Polski”.

POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie
POLECAMY