Media zagraniczne

Krakowski transport w rankingu BBC

Kraków jako jedyne polskie miasto trafiło do zestawienia przygotowanego przez BBC, w którym porównano koszty poruszania się po miastach rowerem i transportem zbiorowym.

Media włoskie o wystawie MOCAK w MAXXI

Prezentowana od 6 grudnia 2016 r. wystawa prac z kolekcji MOCAK-u w Narodowym Muzeum Sztuki XXI-ego wieku w Rzymie MAXXI Museo wzbudziła zainteresowanie i przychylne komentarze włoskich mediów.

CNN: Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie wśród 10 najlepszych na świecie!

CNN przygotowało zestawienie 10 najlepszych targów bożonarodzeniowych na świecie. W rankingu, jako jedyne z Polski, znalazły się targi organizowane na Rynku Głównym w Krakowie. "Zwykle w grudniu w Krakowie pada śnieg, co czyni krakowskie targi bardziej magicznymi niż w innych miastach w Europie Zachodniej" - ocenia CNN.

Kraków wśród najlepszych miast na weekendowy wypad w Europie

Barcelona, Praga i Berlin znalazły się na podium rankingu 100. najlepszych miast na weekendowy wypad w Europie w 2017 roku. Wysokie, 8. miejsce w tym zestawieniu zajął Kraków.

Kraków wśród najciekawszych miast świata

Kraków znalazł się w rankingu 13. najciekawszych miast na świecie znajdujących się poza utartym, turystycznym szlakiem. Ranking przygotował portal www.howitravel.co a nasze miasto znalazło się w nim na 9. miejscu. Kraków wyprzedziły takie miasta jak La Paz w Meksyku, Castelsardo we Włoszech czy Palma De Mallorca. Zwycięzcą jest Hacelock w Nowej Zelandii.

Media zagraniczne o śmierci Andrzeja Wajdy

Andrzej Wajda zmarł 9 października w wieku 90 lat. Informacje o śmierci jednego z najdoskonalszych polskich reżyserów filmowych obiegła świat i została odnotowana przez najpoczytniejsze dzienniki i portale informacyjne.

Kraków wyróżniony prestiżowym tytułem IFEA World Festival & Event City 2016

27 września w amerykańskim Tucson odbyło się uroczyste wręczenie prestiżowych nagród IFEA World Festival & Event City 2016, przyznawanych promotorom, organizatorom festiwali i miastom przez International Festivals & Events Association. Międzynarodowe grono jurorów przyznało Krakowowi tytuł Światowego Miasta Festiwali i Wydarzeń Kulturalnych w uznaniu dla konsekwencji w budowaniu pozycji lidera wśród miast festiwalowych Europy Środkowo-Wschodniej.

Polak, Węgier w Internecie

Blisko 60 miast z Węgier i Polski łączy współpraca partnerska. Właśnie powstaje strona internetowa poświęcona tym wyjątkowym więzom. Na stronie znajdziemy między innymi relacje z Polsko-Węgierskiej Konferencji Miast Partnerskich, cyklicznego wydarzenia firmowanego przez Samorząd Polski.

Z peleryną przeciwdeszczową na papieski event. Media zagraniczne podsumowują ŚDM

Są to Światowe Dni Młodzieży w pelerynach przeciwdeszczowych, żółtych, pomarańczowych, jasnoniebieskich – takie pozostaną w pamięci setek tysięcy uczestników z całego świata. Zrównują one uczestników, czy to nastolatków w szortach czy zakonnice i księży” – Tak swoje impresje z ŚDM rozpoczyna niemiecka rozgłośnia Domradio.de. Media na całym świecie dokonują podsumowań krakowskich spotkań Papieża Franciszka z młodzieżą.

„Kraków uczy otwartości”. Przegląd prasy zagranicznej

„Sympatyczni Polacy przekraczają bariery językowe i witają młodzież uniwersalnym językiem uśmiechu” – pisze o Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie argentyński portal Diario Chaco. Kolejny dzień wizyty Papieża Franciszka w Krakowie i wyjątkowe święto młodych chrześcijan zostały odnotowane przez dziennikarzy z najdalszych zakątków naszego globu – nawet w Chinach i Indiach!

POLECAMY
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie