Europejscy prawnicy w krakowskim magistracie

5 czerwca 2014 r. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z uczestnikami konferencji „Pracodawca i pracownik w Unii Europejskiej. Wyzwania i szanse. Profesjonalizm i sukces prawnika w nowoczesnym świecie".

Europejscy prawnicy w krakowskim magistracie
Fot. Wiesław Majka

Trzydniową konferencję współorganizują Europejskie Stowarzyszenie Prawników oraz Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Europejskie Stowarzyszenie Prawników (AEA-EAL) jest prestiżową organizacją skupiającą praktykujących prawników z Unii Europejskiej oraz krajów sąsiadujących.

Stowarzyszenie powstało w 1986 r., a jego siedzibą jest Bruksela. Celem organizacji jest przede wszystkim wzmacnianie więzi między prawnikami praktykami z różnych krajów Europy, wymiana doświadczeń, oraz poszerzenie wiedzy z zakresu prawa europejskiego.

Dla realizacji tych celów Europejskie Stowarzyszenie Prawników organizuje seminaria, kongresy lub konferencje w różnych krajach Europy. W Polsce seminaria odbyły się w ostatnich latach w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku. Tym razem wybór padł na Kraków.

Prezydent Majchrowski spotkał się z gośćmi, aby podziękować im za obecność w naszym mieście oraz zachęcić do wykorzystania przerw w obradach i zwiedzenia Krakowa. Otwierając konferencję, goście podkreślali, że w dobie otwartości europejskich rynków pracy, odpowiedzialność prawników za ochronę praw pracowników i pracodawców jest szczególnie ważna. Na konferencję złoży się szereg interesujących referatów z zakresu prawa pracy, po których nastąpi część warsztatowa. Pozwoli ona uczestnikom pogłębić wiedzę w zakresie zarządzania nowoczesną kancelarią prawną oraz networkingu jako narzędzia rozwoju kancelarii.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie