Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

Konsul Generalny Austrii oficjalnie w Krakowie

23 stycznia 2020 r w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa gościł Philipp Charwath, nowo powołany Konsul Generalny Austrii.

Międzynarodowo w Nowy Rok

16 stycznia Prezydent Jacek Majchrowski powitał krakowskich dyplomatów na tradycyjnym noworocznym spotkaniu w miejskiej jednostce kultury - tym razem w Willi Decjusza.

Wizyta Konsula Honorowego Indonezji

W czwartek, 16 stycznia br. Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z Konsulem Honorowym Republiki Indonezji w Krakowie Marianem Skrzypcem.

Kondolencje Prezydenta po katastrofie ukraińskiego samolotu w Iranie

8 stycznia świat obiegła informacja o katastrofie samolotu ukraińskich linii lotniczych w pobliżu Teheranu (Iran). Prezydent Miasta Krakowa wystosował listy z kondolencjami do Ambasadora Ukrainy w RP Andrija Deszczyci oraz Kierownika Konsulatu Generalnego Ukrainy w Krakowie Sergija Sydiuka. 9 stycznia Jacek Majchrowski dokonał również wpisu w księdze kondolencyjnej wyłożonej w Konsulacie.

Chanuka 5780 w Krakowie

W sobotę 28 grudnia 2019 roku w Synagodze Kupa przy ul. Miodowej miało miejsce uroczyste zapalenie siódmej świecy chanukowej.

Ambasador Litwy z wizytą w magistracie

W piątek, 20 grudnia 2019 r. Ambasador Republiki Litewskiej J.E. Eduardas Borisovas złożył wizytę oficjalną Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu. W spotkaniu udział wziął również Konsul Honorowy Litwy w Krakowie prof. Jan Widacki.

Rada Dyrektorów OWHC na spotkaniu w Krakowie

49. Posiedzenie Rady Dyrektorów Organizacji Miasta Światowego Dziedzictwa (OWHC) odbyło się w Krakowie w dniach 11-13 grudnia 2019 r. Od czerwca br. Prezydent Krakowa jest także prezydentem OWHC. 

Prezydent Krakowa z Nagrodą „Rzeczpospolitej” im. Giedroycia

Za wieloletnie pielęgnowanie relacji między Polską i Ukrainą, w szczególności zaś między Krakowem i Lwowem – tak kapituła Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia uzasadniła przyznanie w tym roku wyróżnienia prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu.

Nowy Ambasador Francji w murach Urzędu Miasta Krakowa

W środę, 21 listopada nowy Ambasador Francji w Polsce J.E. Frédéric Billet złożył kurtuazyjną wizytę Prezydentowi Miasta Krakowa Jackowi Majchrowskiemu. Towarzyszył mu Konsul Generalny Francji w Krakowie, Frédéric de Touchet.

Anna Kijowska zamieszkała w krakowskim magistracie

We wtorek, 19 listopada 2019 r. na dziedzińcu krakowskiego magistratu została odsłonięta rzeźba Anny Kijowskiej. Uroczystość była kulminacją serii projektów, mających na celu zacieśnianie współpracy i przyjaźni Krakowa i Kijowa. W wydarzeniu wzięła udział oficjalna delegacja Kijowa, na czele z wicemerem miasta Wałentynem Mondryjiwskim, oraz zastępca prezydenta Krakowa Bogusław Kośmider.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie