Komunikat archiwalny

Kraków na Forum w Krynicy

Od 8 do 10 września 2015 r. eksperci, naukowcy, biznesmeni oraz liderzy życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego z Europy, Azji i Ameryki uczestniczyli w jubileuszowym XXV Forum Ekonomicznym w Krynicy. W „polskim Davos" nie zabrakło także przedstawicieli Miasta Krakowa, którzy uczestniczyli w licznych panelach, debatach i wywiadach. W Gali Wręczenia Nagród Forum Ekonomicznego wziął udział Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Kraków na Forum w Krynicy
Fot. Paweł Krawczyk

Przypomnijmy, Forum Ekonomiczne w Krynicy, organizowane corocznie od 1991 r., jest uznanym wydarzeniem w Europie Środkowej i Wschodniej. Jego misją jest stworzenie korzystnego klimatu dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej między Unią Europejską a krajami sąsiadującymi.

W wydarzeniu od wielu lat aktywnie uczestniczy Kraków, który od 2008 jest również jednym z głównych partnerów organizatora Forum – Fundacji Instytut Studiów Wschodnich. W tym czasie nasze miasto było inspiratorem wielu wydarzeń kulturalnych i zaskakujących pokazów w „polskim Davos", a głos Krakowa był obecny i mocno słyszalny w dyskusjach, panelach i wywiadach. Od wielu lat krakowska strefa jest również głównym miejscem spotkań wszystkich uczestników Forum.

Nie inaczej było w tym roku. Organizacja Krakowskiej Strefy Spotkań w Pijalni Głównej była jednym z najważniejszych zadań przedstawicieli Magistratu zaangażowanych w wydarzenie. Miasto Kraków uczestniczyło również w organizacji Strefy Mediów w Pijalni Głównej – miejsca dla prasy, telewizji i mediów internetowych, oraz wielkiej Gali Wręczenia Nagród Forum Ekonomicznego. Jak co roku zostały przyznane nagrody w czterech kategoriach: Człowiek Roku 2014, Firma Roku 2014, Nowa Kultura Nowej Europy oraz Organizacja Pozarządowa Europy Środkowo-Wschodniej. Uroczystej Gali towarzyszył Koncert „Muzyka Świata" w trakcie którego zabrzmiały utwory m.in. Johanna Straussa, Wojciecha Kilara, Jacquesa Offenbacha czy Astora Piazzolli.

Ważnymi punktami programu Forum były również panele tematyczne, w których wzięli udział najwybitniejsi eksperci oraz przedstawiciele rządów. Kraków reprezentowali m.in. Elżbieta Koterba – Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Rozwoju Miasta („Jak skutecznie chronić i ożywić centrum miasta?"), Magdalena Sroka – Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta („Zarządzanie kulturą czy zarządzanie w kulturze"), Katarzyna Cięciak– Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Sportu („Kształcenie zawodowe motorem rozwoju gospodarczego"), Lesław Fijał – Skarbnik Miasta Krakowa („Nowoczesne finanse publiczne"), Witold Śmiałek – Doradca Prezydenta Krakowa ds. Jakości Powietrza („Modernizacja budynków drogą do gospodarczej stabilizacji i bezpieczeństwa energetycznego") oraz Filip Szatanik – Zastępca Dyrektora Biura Prasowego („Place brands – zarządzanie reputacją miast, regionów i państw").

Więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzenia znajdują się na stronie: http://www.forum-ekonomiczne.pl/

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie