Komunikat archiwalny

Kraków solidarny z Niemcami i Rosją

Kraków jest solidarny z Niemcami i Rosją. W związku z tragicznymi wydarzeniami z 19 grudnia 2016 r. – atakiem na ludność cywilną na targu bożonarodzeniowym w Berlinie oraz zamachem na Ambasadora Rosji w Turcji Andrieja Karłowa – Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski wystosował kondolencje do Ambasadorów Niemiec i Rosji w RP.

Kraków solidarny z Niemcami i Rosją
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Poniedziałkowy wieczór był tragiczny dla mieszkańców Berlina i turystów przebywających w tym mieście. Rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum ludzi na targu bożonarodzeniowym. 12 osób zginęło, 48 jest rannych. Kraków jest solidarny z rodzinami ofiar i poszkodowanych – TAURON Arena Kraków rozbłysła w barwach flagi niemieckiej. Flaga z kirem została także wywieszona przed wejściem do Urzędu Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych. Prezydent Jacek Majchrowski wysłał list z kondolencjami do Ambasadora Niemiec w Polsce i Konsula Generalnego Niemiec w Krakowie.

W związku z zamachem w Turcji, w którym zginął Ambasador Rosji w Turcji Andriej Karłow Prezydent Jacek Majchrowski wysłał także list kondolencyjny do Ambasadora Rosji w Polsce. Do dyplomaty, Andrieja Karłowa strzelono, kiedy przemawiał na otwarciu wystawy „Rosja oczami Turków” w Ankarze.

W środę, 21 grudnia, Prezydent Jacek Majchrowski wpisał się do ksiąg kondolencyjnych wystawionych w Konsulatach Generalnych Niemiec i Rosji w Krakowie.

Wpis do księgi kondolencyjnej w Konsulacie Generalnym Niemiec

Wpis do księgi kondolencyjnej w Konsulacie Generalnym Federacji Rosyjskiej

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie