Delegacja południowokoreańskiego Gyeongju u Prezydenta Krakowa

11 lipca 2017 r. burmistrz południowokoreańskiego Gyeongju Yangsik Choi wraz z delegacją złożył wizytę Prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu. Wizyta delegacji koreańskiej w Krakowie w czasie 41. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa ma na celu promocję Gyeongju i organizowanego tam w dniach 31 października – 3 listopada br. 14. Kongresu Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa.

Delegacja południowokoreańskiego Gyeongju u Prezydenta Krakowa
Fot. Wiesław Majka

Od 9 do 12 lipca w Rynku Głównym w Krakowie można było oglądać przedstawienia w wykonaniu zespołu artystycznego  z tego miasta. Burmistrz Yangsik Choi przekazał Prezydentowi zaproszenie do udziału w Kongresie OWHC, a także zaproszenie dla przedstawiciela Krakowa w Forum Młodych Profesjonalistów, deklarując, że wszelkie koszty tego udziału będą pokryte przez stronę koreańską.

Delegacja koreańska wyraziła swój zachwyt dla piękna Krakowa i pochwałę stanu konserwacji i utrzymania obiektów zabytkowych w naszym mieście. Burmistrz Yangsik Choi nazwał centrum historycznego Krakowa „muzeum bez dachu”.  Gyeongju jest bardzo zainteresowane nawiązaniem współpracy z Krakowem, dlatego obydwie strony poszukują projektów, które miasta mogłyby wspólnie zaplanować i realizować w najbliższych latach.  

Zobacz zdjęcia: OTO FOTOKRONIKA Miasta Krakowa

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie